• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (7.71)
Yazar ken grimwood
sil baştan - ken grimwood
ken grimwood'un sıradışı eseri sil baştan, zihninize şu soruyu kazıyor: geçmişte yapmış olduğunuz hataları bilerek hayatınızı tekrar, tekrar ve tekrar yaşamak zorunda kalsaydınız ne yapardınız?
43 yaşındaki jeff winston bu şansı birkaç kez elde eder. heyecanını yitirdiği evliliği ile geleceği olmayan işi arasında sıkışıp kalmıştır ve hiç beklenmedik bir anda ölüverir. tekrar hayata gözlerini açtığında ise takvimler 1963 yılını göstermektedir. o sabah 18 yaşında, üniversite yatakhanesinin duvarlarına bakarak uyanır. her şey eskisi gibidir... tek bir fark dışında: jeff geleceği avcunun içi gibi bilmektedir. futbol ligi final maçlarından at yarışlarına kadar kimin kazanacağını, wall street'te köşeyi dönmek için hangi şirketlere yatırım yapmak gerektiğini... yalnız, bilmediği bir şey vardır: neden hayatını sil baştan yaşamak zorundadır? sevdiği her şeyi ve herkesi kazanıp kaybetmeye daha ne kadar devam edecektir?
birçok dile çevrilen ve listeleri alt üst eden sil baştan hayatın karmaşık döngüsünü sorgularken hayal gücünüzü de sonuna kadar zorluyor.
 1. yazarın bu en güzel romanı son derece sürükleyici olmakla birlikte, bittikten sonra uzun süre üzerine hayal kurduracak türden.

  geçmişte yapmış olduğunuz hataları bilerek hayatınızı tekrar, tekrar ve tekrar yaşamak zorunda kalsaydınız ne yapardınız? sahiden insan bu sözün üzerine düşünmeden edemiyor.
  mnb
 2. ken grimwood'un orijinal ismi replay olan eseri.

  ken grimwood bu kitabın devamını yazdığı sıralarda vefat ettiğinden kitap bittiğinde içinizde kalan merak duygusu hiç gitmeyecek benden söylemesi. jeff neden hayatını sil baştan yaşamak zorunda bilemeyeceğiz ama bu kitabın sürükleyici olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
 3. okuduğum en iyi kitaplardan bir tanesi. hayatınızı tek bir çizgi üzerinde sürdürebilirsiniz ya da diğer yollarda ilerleyerek farklı heyecanlar yaşayabilirsiniz.