• youreads puanı (9.00)
  1. bir caz piyanisti olan genco arı'nın düzenlemesi ile müslüm gürses'i anma anlamında çıkarılan "baba şarkılar 2" albümünden bir parça.

    parça hakan altun'un yorumuyla kaydedilmiş ve de sesi harika uyum sağlamış; fakat kanımca burada dikkate değer olan "genco arı" yorumudur. keza parça bir tür arabesktir ve bir çok müzisyen tarafından seslendirilmiştir. bu derece kuvvetli bir parçanın müzikal olarak yorumlanması ve ortaya bu derece kuvvetli bir başka eser çıkarmak ancak genco arı gibi bir dehadan beklenebilir sanırım.

    çok önemli bir hususu belirtmeden geçemeyeceğim: parçayı youtube üzerinden aradığınızda bu sayfada verilen linke ulaşmanız imkansız. hakan altun ya da genco arı adı altında parça bulunamıyor. parçanın adı ile de arama yapıldığında buradaki versiyona ulaşmak mümkün değil. parçanın dahil olduğu albüm seçkisinde de ben bulamadım. "e nasıl buldun o zaman?" derseniz, dolana dolana rastlaştık diyebilirim. artık nasıl bir algoritmaya denk geldiysem bir caz piyanistinin çalıp hakan altun'un seslendirdiği bir arabeske rastlamak tam bir tesadüf olsa gerek.

    edith piaf: link uçmuş, yaşasın yeni link: https://www.youtube.com/watch?v=IEz6Cz9ELuE