1. üyelerine her gün 1 adet sınırsız sinema bileti mottosuyla oluşturulmuş üyesi bulunduğum sinema topluluğu.

  sistem öncelikle facebook ve linkedln üyeliklerinden davetiye isteyerek başlıyor. davetiyeniz çıktıktan sonra size sunulan fiyat paketlerinden uygun olana göre 1-3-6 aylık seçenekli paketlerden birini alarak karınızı evinize bekleyerek devam etmekte.

  daha sonra sinema salonuna gidip telefonunuza indirdiğiniz application ile check-in yapıp sinemada olduğunuzu bildirip kartına bulunduğunuz bölgeye göre belli bir miktar para yüklenerek ödemenizi normal bir banka kartı gibi yapıyorsunuz.

  her gün 1 defa kullanma hakkınız vardır ve ticari amaçla kullanımda üyeliğiniz tek taraflı fes edilebilir.

  uygulama güzel ama fiyatlar biraz pahalı gibi eğer ki davetiye geldikten sonra belirli günleri beklerseniz özel fiyat indirimleri yapıyorlar ben bizzat akbank %50 ile almıştım 6 aylık pakette aylık 30 liraya 30 tane sinema bileti hesabına geldi ama her gün kim sinemaya gidebilir ki.
 2. 2 gun once basvurdugum, yarin kartimin gelecegi sinema izleme platformu.

  gunde bir sinema, 3d vs butun filmlerin ve sinemalarin dahil olmasi isin guzel yani. kullanmaya basladiktan sonra detaylica yorumda bulunacagim.

  edit: bugun ilk filmime gittim sinemia vasitasiyla. sinemaya gelince check-in yaptim ve uygulama kod verdi. verdigi kodu gorevliye soyledim. bileti ve 3d gozlugu sorun olmadan verdi. ilk kullanin deneyimim olumluydu. devami gelecek.
 3. yaklaşık 3 aydır kullandığım ve son derece memnun olduğum platform. imax filmlerin 30 küsür tl olduğu bir ortamda son derece mantıklı bir oluşumdur. ayda 2-3 kez sinemaya giden birisi için bile mantıklıdır ki kullanmaya başladıktan sonra daha fazla gideceğinize emin olabilirsiniz. uygulama aynı zamanda altın örümcek web ödülleri yarışmasında finale kalmış. davetiye ihtiyacı olan arkadaşlar mesaj atabilirler.
  edit: davetiye ile üye olan arkadaşlar %15 indirim kazanacaktır.
 4. 3 aylik uyeligim suresince 25 kere sinemaya gitmemi saglayan olusum. bu zamana kadar herhangi bir sorun yasamadim. tek eksigi telefon ile musteri temsilcisi olmamasi. sadece email ile ulasilabiliyor. ancak email ile destek de hizli baya. imax'in 30 lira oldugunu varsayarsak aylik 45 lira uyelik ucreti bedava denebilir. 3 ay kaldi. biterken gene guncellerim dusuncelerimi.
 5. öncelikle sistemin beğendiğim ve beklemediğim kısmı; parayı ödedikten itibaren değil, kart elinize geçtiği zaman kullanım süreniz başlıyor. işin doğrusu da bu tabi ancak bu ülkede pek önemsenen doğrulardan birisi değil.

  kart elime dün geçti aktifleştirdim ve bugün de ilk filmime gittim. sinemia kartınızı ininal kart üzerinden aktif etmeniz gerekiyor yoksa çalışmayacağı ibaresi var internet sitesinde. bende kendinden fazlasıyla şüphe eden birisi olduğumdan ilk kullanımım esnasında kasada problem yaşamak istemeyerek internetten aldım biletimi. bunun için ileri tarihli bilet alma seçeneğini kullandım. ilk gittiğim film suikast idi, film pek başarılı değildi ancak önemli değil zira üniversite hazırlık senemi paso sinema ile geçirmeyi düşünüyorum. kısacası ilk kullanımımda bir sıkıntı yaşamadım. umuyorum 9 aylık üyeliğim de böyle sorunsuz geçer.

  ayrıca mars cinema club kartı ile cinemaximum sinemalarına giderseniz aldığınız her 8 sinema bileti için 1 bilet kazanıyorsunuz. benim gibi işi gücü bırakıp sinemaya gitmeyi planlıyor ve arada sırada arkadaşlarınızı da yanınıza almak istiyorsanız bu hediye biletler işe yarayabilir. ya da bu hediye biletlerden para kazanırsınız orası size kalmış.

  bu arada internette okuduğuma göre ilk başlangıçta davetiye sırasına girdiğimizi düşünüyoruz ancak orada mevcut bir sıra yokmuş, sistem rastgele olarak havuzdan seçiyormuş kişileri. ben ilk gördüğümde öylesine bir başvurmuştum yaklaşık 5-6 ay sonra mail geldi. açıkçası unutmuştum bile ben böyle bir olayın varlığını.

  şuan için güzel bir uygulamaya benziyor, yarın da star trek sonsuzluk isimli filme gitmeyi düşünüyorum. sinemia ile gittiğim her filmi de not edeceğim, 9 ay sonunda nasıl bir tablo çıkacak merak içerisindeyim. siz de bence öyle bir başvurun, sıra size çıktığı vakit uygun gelirse alırsınız kartı. size uygun değilse eğer, hakkınızı arkadaşınıza devredebiliyorsunuz . öyle bir seçenekte mevcuttu bende. iyi seyirler efendim, çok fazla reklam yapar gibi oldu ama bilgim dahilinde olan şeyleri yazayım dedim.
 6. sinemia ile 20 günde 5 filme falan gittim ve şuan öğrendim ki, telefonunuza yüklediğiniz uygulama telefonunuza tanımlanıyor. bu tanımlanan telefonu toplamda 3 defa değişme hakkınız mevcut. ilk başta mantıklı geliyor güvenlik sebepleri nedeniyle. ancak şöyle saçma bir yönü mevcut ki telefonunuzu her sıfırladığınızda(*:fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde) telefon değişme hakkınızdan 1 tane hak eksiliyor. telefonumda yaşadığım sıkıntılar sebebiyle telefonu sıfırladım ve şuan uygulamaya giriş yaptığımda 2 adet değişme hakkım kalacak. bu demektir ki 9 aylık üyeliğimin kalan 8 ayında sadece 2 defa telefon sıfırlayabilirim. ben bunun garantisini kendime dahi veremezken nasıl olacakta bir sürü para verdiğim bir sisteme garanti edeceğim. çok saçma oldu bu iş, çok saçma. evet sistem müthiş ama ben şimdi nereden emin olabilirim telefonumun sıfırlanması gerekip gerekmeyeceğini.

  bu belirsiz haliyle sanıyorum üyeliğimi uzatmam ihtimal dahilinde değil. telefona gül gibi bakacağım da öyle sinemia'dan yararlanabileceğim.

  sol kulvardan bastıran bilgi düzenlemesi: destek ekipleriyle iletişimim sonucunda bu gibi sıfırlamalardan kaynaklı değişim hakkınız dolduğunda onlarla iletişime geçerek hak yenilenmesi talep edebiliyormuşuz. buna güvenerek devam ediyorum kullanım süreme, almak isteyip "nedir bu sinemia yahu?" şeklinde sorusu olanlar için bilgileri aktarmaya devam edeceğim.
 7. arada yazıyorum bu başlığa, alacak olan varsa bilgilensin diye. bugün ekşisözlük üzerinde bir rezalet başlığı gördüm, okuduklarım iyi değil. Fazla aktifseniz kolayca kapı dışına itiyorlar gibi duruyor. rezalet başlığı
 8. bu güzel uygulamadan alacak varsa elimde davetiye kodu var, onu kullanarak hem siz hem de ben 1 er aylık ücretsiz premium hesap sahibi olabiliyoruz. çok alıştım ben bu sinemia'ya, bu ay sonu bitiyor üyeliğim. ilk üyeliğe özel indirimle aldığım için pek ucuzdu ama şimdi fiyatlar uçmuş :/ yok mu davetiyeme ortak olacak?

  edit: üyeliğimin sona ermesine 3 gün kala gibi bir sürede mail atmışlar "sizi kaybetmek istemiyoruz" başlığıyla aynı fiyat ile tekrar üyeliğimi yeniledim. 9 aylık süreçte 1-2 film haricinde dolu dolu vakit geçirdiğim en az 27 filme gittim (kayıp edilmemiş sinema fişi miktarı) ve imax ile birlikte yaklaşık 80tl gibi kâr ettim.