1. Birçok alanda kullanılan sevilen renk ikilisi. İnsanların -sanırım- karşıtlıkları sevmesinden mütevellit oldukça sık kullanılan bir ikilidir bu. Hem birbirlerinin karşıtı hem de birbirlerinin yoldaşıdırlar, aynı ying yang gibi. Gelelim bu ikilinin kullanıldığı en bilinen veya bilinmesi gereken yerlere:

  1. Film: 2010 yılında ahmet boyacıoğlu tarafından yazıp yönetilen film bir bar ve onun müdavimlerini konu almaktadır. İzlemesi keyifli olan film ara sıra duygusal olarak iniş çıkışlar yaşatsa da oldukça sakin bir 2 saat vaat etmektedir ya da en azından bana etti (yazar havalandı) filmin oyuncu kadrosuysa efsane denebilecek durumda, tuncel kurtiz, erkan can, şevval sam, nejat işler, taber birsel, derya alabora vs vs. İzleyin izletin efendim.
  imdb

  2. Şarkı: Pilli bebek isimli ankara çıkışlı rock müzik grubunun 10 dakika sürekli ve her dakikası her saniyesi ayrı bir keyif olan parçası. Grubun ustalık eseri diyebiliriz (ya da ben derim) dinleyin dinletin efendim
  youtube

  3. BJK: 1903'te kurulan güzide kulübümüzün renkleridir aynı zamanda. Beşiktaşlıların kara kaderleri içinde beyaz yarınlara ulaşma umudunu bana göre gayet güzel betimleyen renk ikilisidir.
  resmi site

  4. Penguen: Bu iki renk bir araya gelip böyle mükemmel bir hayvanı da oluşturur tabi. Bir diğer hayvan içinse pandaya bakabilirsiniz.
  resmi penguen