1. iş hayatında memur gibi çok resmi ya da satış mühendisi vb. meslekler gibi resmi giyinmenizi gerektiren bir işiniz yok ve herkes gibi normal bir ofiste çalışıyorsanız tercih edilen giyim şekline verilen ad.
    şuradan incelenebilir.
  2. keten pantolon, gömlek içeride bir adet kemer ve altına kemere uygun günlük bir ayakkabı seçimiyle işyerinde uyguladığım giyim şekli. dolapta bu forma uygun olanları bir yere konumlandırdım elime ne gelirse giyiyorum açıkcası. küçük istisnalar hariç herhangi bir yerde bir tarzı zorunlu kılmanın yaratıcılığa ters, rahat çalışmanın önüne geçen ve insanlarda zaman kaybına sebep olan bir gereksiz baskı olduğunu da düşünmeden edemiyorum.
  3. takım elbise şartı olan bir işte çalışanın kıyafet harcamalarına şöyle bir bakalım: alacağınız fiyat - kalite bazında en makul takım elbise bugün minimum 300 - 500 tl bandında. en az 5 hatta daha fazla sayıda almanız şart. bunun gömleği desen yine bugün için 50 tlnin altında zor, bulusun bulmasına ama fakir pahalı yaşar durumu, iki ayda çöpe gider. hani bunun medeniyet yuları, hani bunun ayakkabısı kemeri, kuru temizlemesi? ... hepsini yaptın giyindin ettin, rahat mısın? kapitalizmin tesettürü de bunlar. casual'a kurban.
    mesut
  4. "rahat ve şık" olarak ifade edebileceğimiz giyim tarzı. çeviri birebir değil ama söylemesi kolay, herkes anlar ve bence anlatılmak isteneni tam karşılıyor.
  5. düzgün kombinasyonlar yapabilirseniz gayet şık görünmenize vesile olan giyim şekli(pek doğru bir tabir mi bilemedim)