1. can yayınları tarafından "düşünen spor dergisi" sloganıyla hazırlanmıştır. yayın yönetmeni caner eler. kadrosu da gayet sağlam duruyor. can öz şöyle bir tanımlama yapmış dergi için, hayli hoş;

  “dergi, edebiyat meraklısı spor hastaları tarafından yaratıldı. edebiyat ve sporu aslında birleştirmiyor; edebiyat ve sporun, zaten bütünleşik olduğunu düşünüyor. yani, edebiyatçılardan spor, sporculardan edebiyat yazıları bekleyebilirsiniz."

  ayrıca isim seçimi şahane bence. brezilyalı futbol efsanesine (bkz: socrates) ve antik yunan felsefesine (bkz: sokrates) bir yaklaşık olarak selam çakıyor.
  one
 2. tam benlik tam istediğim bir şey olmuş. mehmet demirkol, kaan kural, mert aydın, bağış erten, banu yelkovan gibi spora farklı açıdan bakan, yorumlayan kişilerin ilk sayıda yazması beni başka bir şekilde cezbetti. dün mirgün cabas'ın programına katılan caner eler derginin yazarlarının devamlı değil konuya göre değişebileceğini söyledi. bu isimler ise ilk sayıda uğur yücel, nejat işler, harun tekin gibi isimler.

  ilk 18000 baskının tükendiğini ikinci baskıya geçeceklerini ekledi. fiyatı da 10 liraymış.gayet uygun. koleksiyon yapmalık.
 3. mizanpaj çok cesur.
  kesinlikle cesur.
 4. bu dergideki yazısında gaye su akyol adlı şarkıcı "queen rock'n roll ruhuna uymuyor." temalı bir yazı yazmış. kendisine akıl fikir diliyorum.
 5. İnternet sitesi de faaliyete başlamış.
 6. ikinci sayısıyla da arşivleme arzusunu pekiştirmiştir. yayın hayatı konusunda ne yazık ki endişeliyim ama o güne kadar topladıklarımı yıllar sonra dönüp okurum gibi geliyor. *
  one
 7. emek/bilgi/birikim neticesinde ortaya çıkan sonuç on numara beş yıldızdır. ancak memleketimizde kaliteli ve değerli işler fazla uzun ömürlü değildir. bu bakımdan umarım kısa süre sonra "vay be bir socrates dergisi vardı, içinde bisikletten yüzmeye, tenisten snooker'a kadar herşeye dair güzel hikayeler anlatılırdı" demeyiz.
 8. can yayınlarının bastığı caner eler'in editörlüğünü yaptığı her sayısının basımı kitap kalitesinde olan spor dergisi. ülkedeki spor adına en olumlu işlerden biri
  duras
 9. uğur meleke gibi mehmet demirkol gibi eleştirel,kültürlü spor adamlarının yazdığı romantik spor dergisi. derginin doluluğunun yanında reklam sayısının az olması, gerek illüstrasyonlar gerek tasarımıyla da göz kamaştıran arşivlenesi dergi. satış rakamlarında azalma olduğunun duyulması üzücüdür.
 10. mükemmel bir tasarıma sahip olan dergi serisi. 4. sayısı bayiilerde ki yerini almıştır. spor'un bu şekilde sanatsal sunulması ve alt anlamların göz önüne çıkarılması uzun zamandır istediğimiz bir şeydi. saolsun can yayınları bunu müthiş bir şekilde yapmış. 3. sayıda ki yaşar kemal posteri ve ilk sayıda ki muhammed ali'nin iki sayfalık geniş tasarımı beni benden almıştır. alın, aldırın. okuyun, okutturun.