1. iki ekmeğin arasına peynir, domates gibi yiyecekler konularak hazırlanan ve hızlıca kavaltı etmenizi sağlayan yiyecek.

  kavaltılarımı soğuk sandviç ile yapmaya başladım, aslında düşündüm de artık kavaltı yapmaya başladım ben. her neyse geceden hazırlayıp ambalajlıyorum sabaha dolaptan çıkartıp yiyorum.

  içine koyduğum malzemeler ise bimden alınmış uzun sandviç ekmeğinin arasına beyaz peynir, salam, domates ve salatalık. (ekmek tavsiyeleri alabilirim biminki pek hoş değil, kızıllayınız efendim.)
 2. en güzeli domates ve beyaz peynir ile olur. aksini iddia edenin sıkıntısı vardır.
 3. spor yapanlar, benim gibi sağlıklı beslenme takıntısı olanlar için tatlı ve tuzlu olmak üzere iki tane lezzetli ve pratik tarif;

  tuzlu olan için malzemelerimiz: krem peynir,kaşar peyniri,hindi füme,ceviz içi, zevke göre ekmek (beyaz olmamak şartıyla) ben tam tahıllı tercih ediyorum.
  önce ekmeği kesip arasına az miktarda krem peyniri sürüyoruz üzerine kırık cevizleri serpiyoruz onun üzerine dilimlenmiş kaşar peyniri ve hindi fümeyi koyuyoruz. yeşil çay ile birlikte yiyoruz.
  not:hindi füme protein bakımından varsıl yağ bakımından yoksul bir besin bir porsiyonda yaklaşık 30 gram tüketiyorum 30 gramında 10 grama yakın protein var ancak sürekli tüketmemeye dikkat edilmesi gerekiyor kanımca içindeki katkı maddeleri ve işlenme şekli dolayısıyla ,ceviz ise ihtiyacımız olan kaliteli yağı bize sunuyor, tahıllı ekmek düşük glisemik indeksi dolayısıyla bedenimizi uzun süre besleyecek bizi tok tutacak.

  tatlı olan için malzemelerimiz: beyaz olmamak şartıyla ekmek , fıstık ezmesi, muz, tarçın.
  yapımı basit ekmeğin arasına yaklaşık bir yemek kaşığı fıstık ezmesini sürüyoruz üzerine muzu dilimliyoruz biraz tarçın serpiyoruz.
  not: özellikle vücut geliştirme sporuyla uğraşanlar bunu antrenman sonrası süt ile birlikte tükettiğinde gerekli protein ve yağları alıp glikojen depolarını doldurmuş olurlar.