• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (10.00)
song of the sea - tomm moore
eski bir kelt mitine dayanan bu masalsı hikayede, babalarıyla beraber bir deniz fenerinde yaşayan kardeşler ben ve saoirse'nin büyülü yolculukları saoirse'nin bir selkie olduğunu ve sihrin kaderinin bu küçük selkie'nin ellerinde olduğunu keşfetmeleriyle başlıyor.
 1. huzur veren müzikleri, nickime ilham olan pek sevimli saoirse'si ve muhteşem çizimleriyle animasyon seven herkesin bayılacağına emin olduğum yürek ısıtan bir kardeşlik hikayesi.
 2. ilginç çizimleri ile alışılmışın dışında bir animasyon görüntüsü çizen, dünyalar tatlısı iki kardeş ben ve saoirse arasındaki ilişkinin insanın yüzünde belli belirsiz bir tebessüm bıraktığı bir tomm moore animasyonu. izleyin, izletin.
 3. miyazaki animelerinden sonra izlediğim en iyi çizimlere sahip animasyon filmdi. kelt mitolojisine ait mitleri, (şehirden) doğaya dönüş teması ile başarılı bir şekilde harmanladığını düşünüyorum.

  aynı yönetmenin bir başka eseri için;

  (bkz: the secret of kells)
  ulgan
 4. hikayesini baz alarak konuşursam izlediğim en iyi animasyon olmadığını söyleyebilirim lakin aman allahım, o çizimler neydi öyle?! herbir sahnesi tablo gibi. sık sık durdurup ayrıntılarda boğulurken buldum kendimi film boyunca. eşsiz ve büyüleyici bir görüntü sunuyor izleyiciye ve bu bir animasyonda olması gereken en önemli yegane şeylerden biri bana kalırsa (diğeri de animasyonun hikayesi). ba-yıl-dım!

  !---- spoiler ----!

  -sen de kalamaz mısın anne? lütfen?
  +oğlum, beni hikayelerinde hatırla ve şarkılarında yaşat. şunu da bil ki seni her zaman çok seveceğim.

  !---- spoiler ----!