1. bir matematik problemi.
  sonuç anlamsız mı ya da tanımsız mı gerçekten?
 2. bölünen sonsuz, bölen sonsuz ise bölünen ve bölen aynıdır.
  kalan sıfır, bölüm neden bir değil de işlem tanımsız, anlamsız.
  tanımlayamadığımız için mi?
  seni görüyorum okçu.
  senin ben olduğumu anlıyorum.
  anlamadığım nokta neden benden hiç vazgeçmediğin? benim için anlamsız olan bu.
 3. iki sonsuz olamaz çünkü bu sonsuzun tanımına aykırı. bu yüzden sonsuz sonsuza bölünemez.
  demek ki ikinci sonsuz farazi.
  ben, sen, o. başkalık bir sanrıdan mı ibaret? faraziye bu kadar önem addetmek neden?
  gerçeği istiyorum.
  kendimi istiyorum.
  bir faraziye inanmam.
 4. sonsuzluk gerçek bir sayı değil, kavramdır. dolayısıyla sonucun anlamsızlığı, kavramsal olarak çok uygun bir cevap olur.
 5. tanımsız değil belirsizdir.
  kup
 6. sonsuzluğun başlangıcı aynı olmak zorunda değil, ve hatta bir bitişi de olabilir. 1 ile 2 arasında sonsuz tane sayı vardır, 3 ile 4 arasında da. bahsettiğimiz sonzuluk ille de 0 noktasından başlayıp pozitif ve negatif yöne uzanan bir sonsuz olmak zorunda değil. keza 0 dan başlayıp pozitif yönde uzanan bir sonsuzluğu sıfırdan başlayıp eksi yönde uzanan bir sonsuzluğa bölersek sonuç eksi de çıkabilir. matematikçi değilim matematikten de çok anlamam ama düşündüğümde sonsuzluk tanımını nerede nasıl yaptığımıza göre sonucun belirsizliği değişir diye düşünüyorum. sonsuzluk ille de başı sonu belirsiz bir muğlaklık olmak zorunda değil.
 7. matematikçiler banlanırsa cahiller konuşur tabi burada. sıfır/sonusuz tanımsızdır, sonsuz/sonsuz belirsizliktir. bide felsefe kasmayın la o kadar kız yok burda.

  ps:sonusuz ülen matematikçi mi var düzeltsin.
 8. 12.sınıfta limit ünitesini işlerken problem çözümleri için l'hopital kuralını uyguladığımız belirsizlik. hey gidi günler... lys matematikde bir soru bile limit çözememem de hayal kırıklıklarımdan biridir.
 9. matematiği ve fiziği birbirine karıştırmayalım rica ediyorum.
  kuz
 10. rakamsal değeri olmayan (veya bilinmeyen) bir ifadeyi, yine rakamsal değeri olmayan (veya bilinmeyen) bir başka ifade içinde aramaktır sonsuzu sonsuza bölmek. hoş, böyle bir ifadeyi, rakamsal değeri olan bir ifadeden kaç tane ettiğini aramak da anlamsızdır.

  velhasıl, bölünen sonsuz ne kadar sonsuz? değeri ne ki, bölenin rakamsal değerinin bir anlamı sonra konuşulur.

  geniş bir odaya kaç insan sığar? sorusunun belirsizliği ve anlamsızlığı kadar belirsiz ve anlamsızdır sonsuzu sonsuza bölmek.
  ali de insan veli de insan. 20 m2 oda da geniş 30 m2 oda da.