1. dünya üzerindeki en dogmatik şey olan dine getirilen sorgulamayı yapan grup. kendileri bir miktar komik duruma düşmekte. twitterdan baktığımda sorgulamayıp cımbızla bir şeyler seçip islam övmek yaptıkları. hiç akla hayale gelmeyen şey bravo. bu insanlar önce sorgulamak nedir onu öğrenmeliler. şayet yaptıkları sorgulama değil. ayrıca kendilerini sorgulamaları dinden çıkmalarına neden olur. gerçekten anlamıyorum bu nasıl kafa.
  sezgi
 2. artık müslüman değildir. ha keza olmamalıdır.
 3. 1) deist olacaktır.
  2) ateist olacaktır.

  tüm dinler için geçerlidir.
  ozumm
 4. yakında müslümanlıktan çıkacaktır.
 5. sorgulama dinden çıkarsın deyince insanlar günah işleyip allaha şirk koşup günaha gireceğini o yüzden dinden çıkacağını düşünüyor. sorgularsan din kavramı sana içi boş gelmeye başlar tanrı inancı için dinlere ihtiyaç duymayacağını doğrudan da inanabileceğini görürsün ve yaratıcı inancı olan bir insan olarak deist olursun olsa olsa. ya da en fazla agnostik olursun yok eğer sorguladın diye atesit oluyosan zaten önceden de inancında büyük soru işaretleri varmış. ayrıca varlığı kanıtlanamayan bir kavramın yokluğu nasıl kanıtlanır onu da anlamış değilim de o başka konu ..
  wtf
 6. eğer tasavvuf görüşlerini sorgularsa illede müslümanlıktan çıkacak diye bir olayı olmayan müslüman. ama eğer hadis veya ayetleri sorgulamaya başlarsa ateistliğe welcome müziği çalmaya başlar.

  bunun bir üst seviyesi için : (bkz: müslümanlığı sorgulayan ateist)