1. küfür etme diyorlar,etmeyeyim diyorum ama bu kadar adi,şerefsiz,hayvan vasfına bile sahip olmayan yaratık varken bu ülkede gel de küfür etme.
 2. daha birkaç gün önce afganistan'da bir kadin pantolon giydigi için kırbaç cezasina çarptırılmıştı. linkini bulursam mutlaka atacağım.
  bugün de türkiye'de bir kadın sort giydigi için tekmelenip otobusten atılıyor , kimsenin sesi çıkmıyor ambulans bile çağırmiyorlar.

  siz 'gercek islam bu deel' diye avunurken birileri bu ülkeye 'gerçek islam' ı getirecek. o zaman 'gercek islam'in ne olduğunu göreceksiniz.
  cok geç kalmadan aklinizi başınıza alın. bugün seriat uygulanan hiçbir ülkede kadınlar pantolon dahi giyemiyor ,basini acamiyor , 2. sinif insan muamelesi görüyor , recm uygulanıyor ve dinden çıkanlar olduruluyor.
  turkiye'de bunların uygulanamayacağının garantisini kim verebilir ?

  bu ülkede ellerine fırsat gecse kendileri gibi olmayanları gözünün yasina bakmadan öldürecek bir kitle var. ve hiçte az sayıda değiller.
  gün geçtikçe daha da kinleniyor ve cehaletleriyle gurur duyuyorlar.
  bunun bir son olduğunu düşünmek isterdim ama bu sadece bir baslangic. umarim yanilirim.
  beid
 3. şort giyip erkekleri azdıran bir günahkarın ucuz kurtulması. gerçi şort giymezsen saçını görsek bile azarız biz erkekler.
 4. kötü bir olay olduğunda çevremde iyi diye bellediğim insanların tepkilerine bakarım. kötülerin ne yaptığından çok iyilerin nasıl tavır sergiledikleri çok önemli benim için. burada da sözde modern kentin insanlarındaki duyarsızlık inanılır gibi değil. kadını neredeyse katledecek herif, millet kafasını çevirip bir bakıyor sonra tekrar dönüyor önüne. bütün duyuları sinirleri alınmış, garip bir topluma dönüşmüşüz. her şey olur bu saatten sonra, yalnızsınız dikkat edin.
 5. bu tür olaylara tepkinin az olması hep bir sonraki sürece hazırlık çalışmalarıdır. geliyorlar. adım adım. sessizlik sonumuz olacak galiba.
 6. benim içinde olmadığım bir otobüste gerçekleşmiş çomar saldırısı. tersi olsaydı anası sikilmiş bir çomar haberi yapılırdı. müsamaha göstermeyin. antilaik saldırılara boyun eğmeyin. oracıkta beyninin pekmezini akıtın.
 7. 28 şubat sürecinde başörtülü kadınları okula sokmayan, fransa'da burkini giyen kadına ceza kesen, çarşaf ve peçe takmayan kadınları öldüren zihniyet ile ayşegül terzi'yi şort giydi diye darp eden zihniyet aynı gözümde. hepsi de kafalarındaki sistemi kadınlar ve kadınların kılık kıyafetleri üzerinden var etmeye çalışıyorlar.

  ne giyip giymediğimize karışmakla kalmıyor, engellemekten ve hatta şiddet uygulamaktan geri duymuyorlar. mesela sakallı diye sakalı siyasi figür olarak görülüp okula alınmayan kimseyi duymadım. şortla dolaşan herhangi bir erkek darp edildi mi emin değilim ya da tecavüze uğradı mı hiç bilmiyorum.

  ne giyeceğimizi belirleme ve sistemlerinizi bizim bedenlerimiz üzerinden sürdürme hakkını size kim verdi? ne giyeceğimize kendimiz karar veririz. ellerinizi bedenlerimizden çekin.

  not: 28 şubat sürecinde ben duymasam da erkeklerin de sakallı oldukları için okula alınmadıkları olmuş. genel bir temayül olmadığını düşünüyorum ancak uyarı için teşekkür ederim.
 8. insanların neden herşeyden bihaber zombi gibi davrandığını anlamadım. bunu yapana birkaç tane patlatacak yürekli bir tane de mi adam yok lan ? ne ara bu kadar tepkisizleştik bilmiyorum ki.
 9. ne giyip giymediğinizle alakalı olmayan olaydır. mesele alevi- sünni meselesidir. evet evet. "alevi" kısmı "extended version" olarak ele alın. selefi-ehlibeyt savaşı bu. yani kadın bedenini elleme ellememe dokunma kaçınma meselesi değil. mesele çok eski ve hayati.