• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (10.00)
southpaw - antoine fuqua
billy hope kariyerinin zirvesine çıkmak için çabalayan başarılı bir boksördür. ailesinden yana da her şeyin yolunda gittiği kusursuza yakın bir hayat sürerken karısının trajik ölümüyle sarsılan billy, kendini alkol ve uyuşturucu batağında bulur. düştüğü deliğin en dip noktasıyla ise kızının velayetinin elinden alınması ve evini kaybetme ihtimalinin ortaya çıkmasıyla tanışır. billy bu noktada eski bir boksör olan tick ile buluşup ondan kendini eğitmesini ister. tick genç adamı sırf boks alanında değil ruhsal manada da geliştirmeye çalışır. billy üst seviyede profesyonel bir boksör olup hayallerini gerçekleştirmeye çalışırken kızını geri kazanmak için de mücadele edecektir.

yönetmenliğini başarılı yönetmen antoine fuqua'nın üstlendiği filmin senaryosu sons of anarchy dizisinin yaratıcısı kurt sutter'a ait. filmin oyuncu kadrosunda rachel mcadams, jake gyllenhaal, naomie harris, 50 cent ve forest whitaker gibi yıldız isimler bulunuyor.
  1. southpaw:boksta solaklar için kullanılan bir tür deyim.ayrıca bu deyim rocky balboanın plakasında sothpaw şeklinde yazar.

    jake gyllenhaalın müthiş bir oyunculuk yaptığı ,film uğruna vücudunu yeniden şekillendirdiği boks/drama film.ayrıca southpaw 22 haziran 2015'te hayatını kaybeden james hornerın müziklerini bestelediği son filmi oldu.