1. "küfür etmek" diye yanlış bildiğimiz sözcüğün doğrusu.
  çoğu zaman terbiye sınırları dışında sözcüklerle, sıradan bir konuşmada bahsi geçmesi ayıp olan insan uzuvlarının da içinde geçtiği, genellikle cinsellik ön planda olan, herkesin bir şeklide kullandığı ama hiç kimsenin kullanmadığı, zaman zaman 2-3 harf, zaman zaman noktasız üç paragraf süren, kimine göre aşağılama, kimine göre rahatlama, kimine göre sadece ağız alışkanlığı olan, bazen zararsız, -hatta belki sempatik- bazen savaş çıkarma, devlet yıkma sebebi olabilecek potansiyele sahip cümlelerdir.

  yaratıcı olanları makbuldür. makbuldür derken; "bana yaratıcı sövmenizi istiyorum" anlamında değil, yanlış anlamayın. (hem zaten bana niye sövüyorsunuz ki? yaşasın kötülük diyorum diye mi? e, sen benden kötüsün ona bakarsan? neyse, konuya dönelim. )
  insanların sövme konusunda hayal gücüne hayran olmamak elde değil...

  eskiden babasayfa.com adlı bir site varmış, ben çok sonradan öğrendim, yetişemedim. işte orada bunun en nadide örnekleri varmış. bilmiyorum, belki de sadece rivayettir.
 2. sinir sebebi durumları hafifletmek için ağız yoluyla kullanılan bir çeşit ilaç , terapi. geçici süreyle etkilidir.
 3. rahmetli nenem bu konunun uzmanı idi.

  "amını eşşek tepesice" ile "götünü gavur sikesice" dönüşümlü kullandığı komboları idi. başkasından da duymadım hiç.

  nenem büyüttü beni. fantastik kadındı rahmetli. kafamı okşayıp "gavurun dölü" deyişini özledim. öyle severdi beni. ermeni sütçüye gönderme yapıyormuş beni severken bile. sonradan öğrendim...
  trk