• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.67)
spaced
1999 - 2001 yılları arasında ingiliz kanalı channel 4' da yayınlanmış komedi dizisi. daha önce birbirini tanımayan daisy steiner ve tim bisley aynı evde kalmaya başlarlar ve olaylar gelişir.
 1. ingiliz mizahını sevenlerin kaçırmaması gereken dizi. daha sonra beraber rol alacakları kornetto üçlemesiyle iyice tanınacak olan simon pegg ve nick frost' un gelecekte neler yapacaklarının göstergesi.
 2. başrollerinde bulunan simon pegg ile jessica hynes'ın yazdığı ve edgar wright'ın yönettiği 1999-2001 yılları arasında yayınlanan 14 bölümlük sitcom. nezdimde gelmiş geçmiş en iyi dizilerden birisidir, brian ve mike gibi absürt karakterleriyle unutulmazdır. geek kültürüne yoğun bir göndermede bulunan dizinin, referansların hangi eserden ya da olaydan olduğunu saniye saniye dipnot düşen bir versiyonu da vardır.
 3. dizide yer alan oyuncuların neredeyse hepsi daha sonra çekilen cornetto üçlemesi'nde de yer almıştır.
 4. iki sezondan oluşan, ingiliz komedi dizisi.
  çok komik, çok tatlı, aşırı cana yakın karakterleri olan yanakları sıkılmalık dizi.
  ana karakterleri de çok seviyorum ama elinde her zaman iki tane şarap kadehi tutan marsha, ağzının içinde mırıl mırıl merhaba demesine her seferinde güldüğüm brian ve kapı gıcırtısında dans eden aşırı sevimli tyres hala düşünüp gülümsediğim karakterleri.
  tyres, üzerine yeni dizi çekilecek karaktersin, bu ne sevimlilik allahsız.
 5. tadı damağımda kalan dizi. şu sahneleri başka bir dizide bulamazmışım gibi geliyor. dizinin çok uğraşılmış olduğunu tyres dan da anlaşılabilir. her bölümü hafızamda ayrı ayrı yer etmiş olsa da one flew over the cuckoo's nest le alakalı olanı acayip severim.
 6. birbirinden harika göndermeleri, birbirinden absürd karakterleri ve olayları ile tam bir şaheserdir. hayır bir de sadece dizideki daimi karakterler değil bir iki bölümlük yan karakterler de harikadır. özellikle dizideki kapı gıcırtısına oynayan adam efsanedir. bu yorumlar çok abartılı gelebilir belki ama gerçekten harikulade bir dizidir. öyle ki, "güzel, mükemmel" gibi sıradan sıfatlarla niteleyemeyiz bile. o kadar harikuladedir yani.

  ha bir de referans falan gerekiyorsa, leyla ile mecnun'un absürdlüğünü, farklılığını beğenenler bir dakika bile durmasın izlesin bu diziyi. zira atası bu ve benzeri ingiliz dizileridir. zaten sadece 14 bölümü var, ki zaten izlemeye başladığınızda bitmesin diye izlemeye kıyamazsınız.