• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.86)
spider-man the animated series
seri, marvel'ın ünlü karakteri spider-man ve onun asıl kimliği peter parker'ın empire state üniversitesi'ndeki yıllarını konu alıyor. hikayenin başlangıcında peter'ın güçleri var ve daily bugle için serbest fotoğrafçılık yapıyor. seride genellikle spider-man'in bilindik düşmanları olan kingpin, green goblin, lizard, shocker, doctor octopus, mysterio, scorpion, rhino, vulture, chameleon, venom karakterleriyle karşılaşıyoruz. çizgi dizi boyunca peter'ın, mary jane watson, felicia hardy ve felicia'nın gizli black cat kimliğiyle yaşadığı çeşitli romantik yakınlaşmalara da tanıklık ediyoruz. aynı zamanda x-men, fantastic four, iron man, daredevil, blade, doctor strange, punisher ve captain america gibi pek çok süper kahraman da o ya da bu şekilde seriye dahil edilmiş.
 1. Çocukluğunu 90'lı yıllarda geçirmiş pek çok insanın izlediği çizgi dizilerden biridir bu. Bir dönem Show TV'de de yayınlanmıştı sanıyorum, fakat esas olarak Fox Kids kanalı için yapılmış bir çizgi dizidir ve 1994'te başlamıştır. Açıklamada da yazıldığı üzere, pek çok Marvel karakterine ev sahipliği yapmıştır ve Red Skull'dan Beyonder'a, Dormammu'dan Dr. Doom'a kadar pek çok farklı ve önemli karakteri de sergilemiştir. Ayrıca, paralel evrenler fikrini de döneminin de genç zihinlerine yerleştirmekte payı olduğunu düşünüyorum. Çizimleri, renklendirmeleriyle çok kaliteli bir çizgi diziydi. Ne yazık ki, kurgusundaki çok önemli bir gizem açığa çıkamadan, Fox Kids ile (yanılmıyorsam) Avi Arad arasında çıkan bir anlaşmazlık sebebiyle yarım kalmıştır.

  açılışı
  spider-man - joe perry (açılışta çalan müzikle ilgili youreads sayfası)

  Türkçe dublajı efsaneleştiren komik bir sahne

  dublajda çıkan bir bozuklukla yıllar boyu hatalı oynatılan gerizekalı rhino sahnesi

  tam bir fanıydım, Türkçe dublajını bulamadıysam da orijinalini indirdim ve arada açıp izliyorum.

  şurada da hakkındaki bir röportaj var, asıl mary jane'in gelmesini istedikleri halde seri yarım kaldığı için yapamadıklarından bahsedilmiş;
  http://marvel.toonzone.net/spideytas/interviews/semper2/
 2. felicia hardy ve michael morbius sahnelerini akla getiren seri. ancak michael öyle güzel söyleyebilir senin o muhteşem adını.
 3. 61 bölümlük, bir dönemin çocuklarınca en sevilen süper kahramanı spiderman çizgidizisi.
  hakikaten filmlerinden ve yeni seri çizgilerinden daha doyurucudur. en güzel peter parker'dır.
 4. şu çizgi filmden aldığım zevki henüz hiç bir örümcek adam serisinden alamadım. bazan art arda 2 bölüm verirlerdi yok böyle bir mutluluk.
 5. 2000lerin başlarında digitürk'ü olan akrabaya gidip fox kidsi açıp sıpaydırmeeen sıpaydırmeeeen teknomüziği eşliğinde mutlu olmak demektir. öyle yüzel bir seridi3 ki iron man captain america daredevil xman fantastic 4 gibi herolar sonra kozmik leveldeki beyonder madame web vs. hepsini görmüş, göstermiştir. bir daha hiç daha güzeli çekilmemiştir.