1. (cycling diye de geçiyor.)

  spor salonunda random modda inceden pedal çevirirken karşı tarafta gördüğüm kalabalık bir ekibin bisiklet üzerinde coşmasıyla haberdar olduğum spor.

  akıl işi mi dersen gördüğüm kadarıyla çok değil. ağzım açık izledim. biraz eşlik etmeye çalıştım oturduğum yerden. ama yok canım bana göre değil hiç. kırk fırınlık ekmeği bırakmam gerekiyor sanırım. he bir de süte yoğurda abanmak lazım.. kas gerek kas!

  bir grup çılgın, daha çılgın bir hoca eşliğinde farklı tempolara bölünmüş 45-50dakikalık bir pedal çevirme egzersizi yapıyor. cıstak cıstak müzikler bangır bangır çalıyor. herkes kendini rocky gibi hissediyor olabilir. ben olayın çok dışında olduğum halde böyle hissettim; neyimeyse...

  2 hafta oldu spora başlayalı; hoca dedi ki haftaya falan başlarsın sen de. dedim adam bana gıcık oldu da cinayet için değişik yöntem seçti herhalde... ama yalan değil canım da o çılgınlığı istiyor gördükçe... ölür müyüm kalır mıyım bilmiyorum ama bir denemekte fayda var.

  çok ter kaybediliyormuş. şakır şakır ter akarken bir yandan da litrelerce su içiliyormuş....

  iş düzenli antremandaymış bu arada. öyle sadece canın istediğin aklına estiğinde antremana gidiyorsan bacak ağrısından ölüyormuşssun. can çekişenler söyledi..

  ama bilimsel gerçek beni cezbediyor: spinningle 50 dakikadan en az 500 kalori yakmak mümkün! -500 kalori için bacaklarımdan vazgeçecek miyim göreceğim bakalım.

  *denemiş olanların yorumu da varsa birkaç kuple bekliyorum.
 2. spor salonunda şu mantıkta bir insan olduğumdan bulaşmadığım aktivite. kardiyo antrenmanımın parçası olan 15 dklık dikey bisikleti "gezinti mode on" şeklinde yapınca bile diz kapağı ve üst bacak ağrısı(*:"oturgaç" konusuna girmeyeyim ;) ) çekerken, dans figürleri eşliğindeki tempolu spinningi düşünmek istemiyorum :/ bir de 50 dklık tek egzersiz aleti yerine, 2 saat ve çeşitli aletlerin kullanımıyla yapılan karma çalışma (kardiyo+ağırlık+minder gibi) bana daha cazip geliyor, o kadar para verdik salona canım :P