• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (8.25)
şu hortumlu dünyada fil yalnız bir hayvandır - ahmet şerif izgören
iş yaşamı üzerine çarpıcı görüşleriyle tanıdığımız ahmet şerif izgören, bu kitapta daha genel bir yaklaşımla, hayatın her dalında başarı ve mutluluğa giden yola ışık tutuyor. bazen kahkahalarla gülecek, bazen hüzünlenecek, çokça düşünecek ve bu kitaptan çok keyif alacaksınız. hayatınızı tekrar gözden geçirmek için 3 saat ayırın ve bu kitabı okuyun.

“lütfen bu kitabın üzerine bir uyarı yazın, ‘evde okunmalıdır’ diye. kitap yüzünden metroda ineceğim durağı kaçırdım.” duygu durak

http://izgoren.com/su-hortumlu-dunyada-fil-yalniz-bir-hayvandir/
 1. esasen kişisel gelişim kitaplarını okumaktan keyif almam. lakin okurken 3-4 defa kahkaha atmama sebep olmuş, bir solukta bitirilecek akıcılıkta yazılmış şerif hoca kitabıdır. güldürürken düşündürmüştür evet. *
 2. şu hortumla dünyada herkesin en az bir defa okumasını dilediğim içten ve samimi dille bizi bize anlatan bir solukta okunası kitap.
 3. mesleğim psikolog. sizlere tavsiyem kişisel gelişim kitapları okumamanız yönünde olacaktır. hayatım boyunca tek bir kişisel gelişim kitabı dahi okumadım. ben kendimi geliştirmeye çalıştım. tek tek bütün psikolojik alanlara daldım. rogers okudum, adler okudum, freud okudum. nietzsche okudum. gerard egan okuyun, yalom okuyun. kendinizi bu şekilde geliştirebilirsiniz. herkes bir kitabı okurken farklı şeyler algılar. insanların algıladıklarını okumak yerine algılarınızı çalıştırarak kendi algılarınızı okuyun.

  öpüyorum.
 4. ahmet serif izgoren'in kendine has bir uslubu var. guzel bir hikaye anlaticisi. oturup saatlerce dinleyip zevk alabilirsiniz keza kitaplari da oyle. bir solukta kisisel gelisim kitabi okunur mu demeyin okunuyor. normalde bu tarz kitaplari elime almam. kisisel gelisim kitabi para tuzagi gibi gelir bana. bu turden cok ekmek yiyen, kendini yasam kocu olarak pazarlayan sahtekarlar var. isim verip mahkemelik olmak istemem ama durum boyle. kisisel gelisim iki kelimeyi bir araya getirebilen laf cambazlarinin tekelindeyken bu kitap onyargilarimi kirmisti. eglenceli vakit gecirmenizi saglar ve kimliginizi sorgularsiniz. hatta kitabin iade garantisi vardi yanlis hatirlamiyorsam. okuyun pisman olmazsiniz, bilindik kisisel gelisim kitaplarindan farkli bir tarzi var.