1. geçen porno izlerken arka tarafta subliminal olarak "sex" yazmışlardı farkedince hemen kapatttım. siz de uyanık olun aman dikkat işte böyle böyle insanların beynini yıkıyorlar.
 2. belit
 3. kanada'da yapılan araştırma neticesinde çoğu kararlarımızın farkında olmadığımız şeylerin etkisiyle alınmakta. insanların kandırmak sanılanın aksine çok çok kolay. (bkz: sosyal mühendislik)

  bir süpermarkette şarap seçerken arkaplanda fransız müziği çalarsan insanlar hiç farkında olmayarak fransız şaraplarına yöneliyorlarmış. neden fransız şarabı aldığını sorduklarında fransız şarkıyı dinlediklerinin de farkında değiller. bunu da gerekçeler arasında saymıyorlar.
 4. abd'de bir sinema işletmecisi yıllar yıllar önce bu taktiği kullanmış. hatta ilk örnek miydi, tam hatırlayamıyorum, yanıltmış olmayayım. adam takistoskop makinasıyla filmin aralarına "kola iç,mısır ye" yazısı yerleştiriyor. tabi insan gözünün normal bir şekilde algılayamayacağı kadar hızlı bir şekilde geçiyor bu yazılar,sanki hiç yok gibi. bu olaydan sonra kola ve mısır satışlarında yükselme fark ediliyor.

  komplo teorisi mi,gerçek mi tam bilemediğimiz bazı küresel güçlerin de insan bilincini ve davranışlarını manipüle etmek amaçlı fazlasıyla bu yola başvurduğuna; bunun için şarkıları, çizgi filmleri, reklamları, kitapları, sinema filmi ve dizileri araç olarak bolca kullandığına dair çokça araştırmalar, kitaplar var. en malum olanları artık komedisi dahi yapılan piramit şekli ve seks kelimesi ( " aha üçgen çıktı, üllümünağti, seks yazdı kesin s.kecek" gibi)

  ben ekstra bilgi için sembolizm, okültizm, reklam,promosyon falan teorileriyle sizi sıkmayacak bir kitap, bir de film önermek istiyorum, meraklısına. kitap, ahmet şerif izgören'den eşikaltı büyücüleri. bol görsel destekli,keyifli bir kitap. film de they live. enteresan ve bir o kadar komik bir filmdi.
  bunlar tavsiye olunur , iyi okumalar,iyi seyirler şimdiden.