1. amerikan menşeiili sandviç dükkanı. yanılmıyorsam şuan dünyada en çok restorana sahip marka.

  türkiye için konuşacak olursak biraz pahalı kaçıyor. ancak bazı ürünlerinin tadı cidden güzel. başka yerlerde buradaki 15cm'lik sandviç 8-9 tl arasına satılırken burada 11-12 tl arasına satılıyor. aslına bakarsanız biraz daha pahalı olmasına rağmen diğerlerine göre daha lezzetli.
 2. *dışarda para verince tatlı oluyor tabi!* sözünü destekleyen firma. hiç tüketmedim evde benim yaptığım peynir domates kombosunu geçer mi bilemiyorum. bir ara mutlaka deneyeceğimde tek başıma gidesim yok.
 3. evde uygun malzemeler olduğunda alternatiflerini çıkartabilecek sandviçler çıkartabiliriz ama ama ama o cookieleri anlatılmaz yaşanır. damla çikolatalısını kesinlikle orda mikrodalgada ısıttırıp yemelisiniz, efsane bir tadı var.
 4. bildigimiz sandviç bir populer marka adiyla satilinca tatli geliyor sanirim. amerika'da bu tarz sandviçlere sub denilir, submarine sandwich'den gelir, seklinin denizaltina benzemesinden dolayi boyle derler. turkiye'de hic gitmedim subway'e sadece birkac kisi konusurken kulak misafiri oldum 15 santim yedim tarzinda birseydi. insanin aklina baska birsey geliyor ister istemez. amerika'da cok bulundum subway'de cokta yemisimdir ama nedense bu sohbete girmedim kimseyle yada duymadim. abi 6 inc i yedim bana misin demedi. komik geliyor. yedigin seyin boyutunu cm ile belirtmek. yedigin durum kac santim diye kimse sormaz ama subway turkiye pazarina girince ekmek boyu konusulmaya baslandi.

  buyuktur yada kucuktur hadi bilemedim orta boydur. amerikadaki olayi direk adapte ettin adamlarin olcu birimi inc, foot. orda one foot long sacma gelmiyor zaten konusulmuyorda yedigin yemegin olcusu. bizde niye olay yapiyorlar anlamadim. olcusunu vurgulamanin manasi nedir. agzini yaya yaya 15 cm yedim. komik.
 5. abd'nin güney eyaletlerinden birisinde subway'de yemek durumunda kalırsanız, malzemeleri söylerken ağzınızı yaya yaya ve avazınız çıktığı kadar bağırarak konuşun.
  yoksa anlamayıp suratınıza aval aval bakıyorlar.
 6. ingiltere'de sabah kahvaltılarında sık sık uğradığım sandviç dükkanı. uygun fiyata karnınızı doyurabiliyordunuz.(oranın para birimiyle konuşuyorum)

  türkiye'de ise bir kere deneme fırsatım oldu ama kendi hazırladığım sandviçleri tercih ettiğimi söyleyebilirim. nasılsa burada yemek konusunda alternatif çok.