1. başlıca ermenistan, bulgaristan ve türkiye'de tüketilen harika bir yiyecektir. en makbulu şuan bizim süpermarketlerde gördüğümüz %80'ini hindi olanlarda değil, danadan ya da herhangi bir büyükbaş hayvandan yapılandır. yeme şekli oldukça fazla olması da kullanım alanları yüzünden tüketimi artırır. bakliyatın içine katılabilir, ekmek arası yapılabilir, omletin içine karıştırılabilir vb. amma velakin en makbulu dışarıdan yediğimiz sucuk ekmektir tabii ki. bu arada hatırlatayım, kesinlikle toplum içine çıkmadan önce yenmesi tavsiye edilmez çünkü içinde barındırdığı sarımsak sebebiyle oluşan koku yanınızdaki insanlar tarafından hoş karşılanmayabilir.
  2. hileye en yatkın yiyecektir. sakatatı, deriyi, bozuk etleri makineden çekersin, baharatını bol tutarsın, gerekirse ısıl işleme tabi tutarsın. piyasasından da 5 lira aşağıya satarsın , kapış kapış gider.
  3. ailemin doğalını yapıp sürekli gönderdiği yiyecektir. biraz üşenmeyip zaman harcadığınızda tamamen doğal ve istediğiniz gibi çeşnileyebileceğiniz tarifleri vardır.