• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.25)
sully - clint eastwood
sully, 15 ocak 2009’da arızalanan yolcu uçağını hudson nehri’ne indirmeyi, bir nevi imkansızı başarıp kahraman haline gelen pilot chesley sullenberger’i konu ediniyor. kaptan sully elverişsiz koşullarda uçağı hudson nehri'ne indirmeyi başarıp 155 yolcunun hayatını kurtarmıştı. fakat her ne kadar medya ve halk tarafından usta uçuş yeteneği, cesareti ile gündeme gelse de bazı yetkililer tarafından açılan soruşturma nedeniyle itibarını ve işini kaybetme tehlikesi ile yüz yüze gelecektir.
filmin başrolünde efsane oyuncu tom hanks yer alırken filmin yönetmenliğini ise oscar ödüllü yönetmen clint eastwood üstleniyor. ayrıca filmin hikayesi sulenberger ve jeffrey zaslow'un "highest duty" adlı kitabından uyarlandı.
  1. afişinden dolayı önyargılı davranıp izlememiştim sonra neyse bakayım dedim güzel çıktı. macera filmi gibi görünse de bariz dram içeriyor. gerçek hikayeden alınmış olması olumsuz etkilememiş. çok harika bi film de değil boş bi vakitte izlenebilir.
    abi
  2. bir tom hanks hayranı olduğum için severek izlemiştim. evet bir * ya da * değildir ama yine de konusu ve oyunculukları itibariyle iyi filmdir. tom hanks de candır.
  3. tom hanks gördüm mü dayanamam. yine öyle oldu.

    kazadan kurtulan kişi sayısını öğrendiği andaki yüz ifadesi için bile seyredilebilir.