• youreads puanı (8.47)
 1. bence dünyanın en keyifli ritmlerini içeren ve bir şarkı neden loop a alınır sorusunun cevabını veren, solo bölümüyle bambaşka bir efsane olan üzerine söylecek sözlerin sonu olmayan bir eser.
 2. dinler dinlemez hotel california isimli şarkıyla benzerliği dikkatimi çeken arakımsı bir şarkı
 3. bildiği yabancı şarkılar zombie, hotel california, maria maria, nothing else matters, one more cup of coffee gibilerinden ibaret olan insanların arak sandığı efsane şarkı. sıkılmadan dinlenebilme özelliğine sahiptir.

  böyle bir efsane şarkıya da arakımsı denmiş ya, yuh diyorum, çüş diyorum. git biraz araştır. mark knopfler kimdir ? dire straits kimdir ? bir de çözemediğim hotel california ile nasıl bir benzerlik buldun hacı ? çok merak ediyorum. apayrı tarzda ve melodilere sahip 2 şarkı. tek ortak noktaları 2 şarkıda da gitar var.

  bu arada vasiyet edeceğim; öldüğüm zaman kimsenin anlamını bilmediği arapça masallar yerine böyle şarkılar çaldıracağım. milletin kulağının pası silinsin.
 4. mark knopfler imzası taşıyan mükemmel şarkı.stüdyo kaydı yerine canlı kaydı daha çok ilgimi çekiyor benim. şarkı neredeyse iki katına uzar canlı kayıtta. çok da akılda kalan bi melodiye sahiptir. fikrimce dire straits'in money for nothing'le birlikte en çok bilinen şarkılarındandır.
 5. bukayıtta harika üç gitaristin konser kaydı mevcut.
 6. dinlendikçe dinlenesi gelinen şarkılardan,şarkı başladıktan itibaren insan kendini gitarın tınılarına,tempoya kaptırır.
 7. özel bir şarkıdır, gitar tonları, davulu, mark knopfler ın vokal tarzı ve eşsiz sololar...
  ilk dinleyişimde beni bu kadar derinden etkileyen kafamın içinde sürekli çalmaya devam eden çok az şarkı vardır bu şarkı da onlardan birisidir.
  buna mukabil dire straits'in harika eserlerinden sadece bir tanesidir.