1. açık kaynak kodlu, ücretsiz, süper hızlı bir pdf görüntüleyici.

  şimdi arkadaşlar adobe reader'ın o saçma sapan yavaşlığından bıkanlar, hızlı olsun da ne olursa olsun, bana sade arayüzlü bir okuyucu lazım, epub desteği de olsun, ubs'ye attığım zaman da çalışabilsin, boyutu at kadar olmasın, yazıcıdan çıktı alabileyim diyenler hemen toplaşsın, sumatrapdf'i anlatıyorum.

  gerçi zaten anlatmışım. şimdi bu programı niye kullanayım ki diyenler bir önceki paragrafımı tekrar okusunlar. (*:swh)

  foxit'in hata vermesinden sıkılanlar var. adobe'yi artık eleştirmiyorum bile, benim gözümde zerre değeri yok. iki sayfalık pdf görüntülemek için kırk takla attırıyor adama.

  nitro pro var bunun yanı sıra. o da hızlı, ama yalnızca windows'da açılıyor. ben de buna kıl oluyorum arkadaş. hem test ettim, onayladım. sumatrapdf net söylüyorum nitro'dan daha hızlı ve daha kullanışlı.

  ha bir de yeni fark ettim, ben dosyayı hangi sayfadayken kapatırsam kapatayım yeniden açtığım zaman o sayfadan başlıyor. yerim. (*:swh)

  kurulumu dünya üzerindeki en tatlı kuruluma sahip olabilir zannımca. bildiğiniz gibi değil, şaşırtıyor. (*:swh)

  bir de küçük bir ayrıntı. benim vurulduğum bir özellikti bu. diyelim ki açtığınız pdften bir kısım kopyalayacaksınız. ctrl'ye basılı tutun ve fareyle istediğiniz bölümü seçin. sonra nereye isterseniz ctrl+v ile yapıştırın. ya da isterseniz panoya yapıştırın. olm valla çok güzel ya, bi kullanın.

  özellikle bilgisayarda pdf halinde kitap okuyanlara söylüyorum, deneyin. pişman olmazsınız.
  buradan.

  edit: arkadaşlar vallahi de billahi de sumatrapdf'le kullanıcısı olmam dışında bir bağlantım yok. geliştiricisi falan da değilim. birazcık övdüm diye beni hissedar yapanlar var. rica ederim, yapmayınız. (*:swh)