1. bugun dusundugum hadise. amk vatandaslik verilecekmis yetmiyor gibi bir de kpss'siz ozel bir sinavla memur olacaklar. efendime soylim bir de cami icerisinde cocuga tecavuz etmisler.ve yine efendime soylim ozel harekatcilar bugun o tecavuzcu suriyelileri korumaya gitmis. bence ulkeyi araplara teslim edelim vu topraklardan gidebilidigimiz kadar uzaga gidelim .
  not: kaynaklar asagidaki girdidedir.
 2. bu iş, iyi yerlere gitmeyecek. her ne kadar dalga geçsek de, ses çıkarmasak da kötü şeyler olacak bunun sonucunda.

  senin ülkende ne kadar okumuş insan varsa amerika'ya ve avrupa'ya kaçmak istiyorsa
  işsizlik yüzde bilmem kaç olduğu halde (5 milyona civarı işsiz vardı son verilere göre*) sen 4 milyon daha işsiz güçsüz niteliksiz kalabalık ithal ediyorsan
  ülkendeki nitelikli kalabalık boşalıyor, yerini organize halde cehalet alıyorsa

  olacaklar hakkında şapkayı önüne koyup düşünmen gerekir. *'lı kısım için eklemem gereken nokta ise şu: bu sayı aslında çok daha fazla. ama gerek üniversite kontenjanlarının şişirilmesi gibi yöntemlerle düşürüyorlar. yoksa ihtiyacın 10.000 olduğu yerde sen neden 20.000 mezun veresin değil mi? kimse düşünmüyor bunu.

  ülkede kaydadeğer bir ar-ge yok. teknoloji, katma değeri yüksek ürünlerin üretimi yok. halkının yatırım anlayışı istanbuldan ev alıp kiraya vermek. kimse iş yapmak istemiyor. iş yapmak isteyen adamı da baltalıyorsun vergilerle. bilim desen zaten hiç olmamıştı. nereye gidiyor sizce bunun sonu? bilim ve üretim olmayan yerden hiçbir halt olmaz. bak almanyaya paşalar gibi alıyor suriyelileri, kimse de ses çıkaramıyor. taş gibi ekonomisi var çünkü adamların. işleri bitince de geri yollamayı bilirler.

  biz vermesek de birileri veriyor yani ülkeyi. resmi olarak vermesek de fiili olarak veriyoruz her gün. bir piramit düşünün, insanları eğitim durumlarına göre dizmiş olalım. amerika, avrupa gibi yerler piramidin en üst katmanındaki insanlara verdiği değere bakın, ayırdığı kaynaklara bakın, verdiği fırsatlara bakın. bir de bize bakın. sonra durup düşünün.

  ha; işin iyi yanı demokrasi gerçekten tıkır tıkır işliyor. halk bunu istiyordu. oldu. şimdi de bikbik etmeye hakkı var mı; var ama iş işten geçti artık. adamların ülkesinde savaş çıkarıp evinden yurdundan etmeden önce düşüneceklerdi bunu. biz defalarca söyledik. dinleyen olmadı. umrumda mı? değil şahsen.

  ne halleri varsa görsünler; anadolulusu da, cihangirlisi de, suriyelisi de. her halk hakettiği gibi yönetilir. biz bunu hakediyoruz kusura bakmayın.
 3. zaten sahip olmadığın bir şeyi, birilerine verip vermeme hakkına sahip olduğunu sanmıyorum. bu soruyu elin norveçlisi ya da isviçrelisi sorsa anlayacağım, ama türkiye gibi kin ve katliamlar üzerine inşa edilmiş bir ülkeyi değerli bir mücevhermiş gibi yutturmasın kimse.
 4. bence direkt recebi verelim, alsınlar ülkesine götürsünler. biz çok memnun kaldık kendisinden, tabi suriyeliler daha çok memnun kalmıştır. bizde olmayan haklar ve ayrıcalıklar kendilerine tanındı.

  valla koskoca dünya liderimiz, sidikli ülkemize mi kaldı. dünya lideri dediğin, ülkeyi zor şartlardan kurtarabilendir. duy bunları recep, dünyaya neler yapabileceğini göster. giderken yüzde ellinide alırsın artık.
  ozumm
 5. "verelim mi" diye sormadan vatanına canını vermeye hazır insanlardan; şakayla karışık, ülkesinden vazgeçecek seviyeye gelmiş insanlara dönüştük sessiz sessiz işlediler bizi. ..
 6. karşılığında her bir vatandaşa bir miktar para + holosko verilecekse düşünülebilir tekliftir. para ile birlikte daha medeni ve ortadoğu coğrafyasına olabildiğince uzak olan bir iskandinav ülkesine yerleşilebilir. ha orası pahalı geliyorsa latin amerika olur, o da olumlu. holosko'yu ise halı saha maçlarında eksik kişi yerine kullanır, forvet hattımızın gücüne güç katarak daha fazla keyif alırız.

  ağlanılacak halimizle dalga geçme kıvamına geldim sonunda. ((bkz: plasebo etkisi)
 7. rte yi verelim onlar sağ biz selamet diyerek arttırdığım önerme. belki ülkece rahat nefes alırız.