1. abd'den 280 milyar dolar'a silah almışlar ve 10 yıl içinde 350 milyarlık bir alım daha yapılacak, ama suudi arabistan ordusunda bu silahları kullanabilecek nitelikte asker yok. yemenle girdikleri savaşta istedikleri gibi sonuç almadılar ve yemenlilerde silah yok denecek kadar azdı. yemenliler suudi arabistan'ın petrol rezervinin bir bölümünü yaktılar ve bir grup yemenli ellerinde silah olmadan suudi arabistan'ın kendi toprakları içinde yer alan hava üssünü işgal ettiler ve silahlı suudi askerleri üssü bırakıp kaçtılar.
  ne diyelim gavurdan alınan silahlar ümmetin birliği için hayırlı olsun.
 2. son olay üstüne reis'in gidip suudların eli değmişken 3-5 bize de bir şeyler ateşlemesini sağlaması gerekir.
 3. darbe diye nitelendirilen olay kral salman'ın muhalifleri sindirme operasyonu. tahta oğlunu geçirmek istiyor ve ölmeden tüm engelleri ortadan kaldırmak istiyor. gün içinde suudi arabistan'a devlet görevlileri ev ev gezip hanede oturanların sayımını yapmışlar. sokağa çıkma yasağı değil ama ev aramaları yapılacağının işareti.
  yemen'in fırlattığı füze imha edilmiş. havalimanını vurmamış. diğer bir kaynağım riyat'ı vurmuş diyor.
 4. yaşananlar darbe değil taht kavgası. demokrasi mi var ki.

  gectigimiz aylarda da avrupa'da 3 prens ortadan kayboldu diye haberler çıkmıştı. bu da devamı sanırım. bu kadarla sınırlı da kalmaz.

  ayrıca; göze geldi adam. sen bodruma bilmem kaç bavulla özel uçaklar, milyonluk yatlarla geldin. bisikletlere bindin, binlik bahsisler falan dağıttın ama bak nazara geldin. şimdi ne para ne özgürlük.
 5. bir veliaht prensi ve 8 üst düzey görevlisinin bulunduğu helikopterin düştüğü ve kurtulan olmadığı söyleniyor.
 6. bitki ortusu prens olan ulke.
 7. bir prensi daha öldürülmüş. kaç prensleri var bunların?