1. microsoft'un muhtemelen prezi'den feyz alarak geliştirdiği online sunum programı.

  "noluyor kızım sana sunum programlarıyla kafayı bozdun" dediğinizi duyar gibiyim. evet duyuyorum valla, ona göre konuşun gençler. (*:swh)

  neyse efendim ne diyorduk, evet sway. prezi üzerinden karşılaştırmalı gidecek olursak net söylüyorum, prezi'ye göre çok daha karışık.
  üstelik temaları daha akademik ve oldukça kısıtlı. tabii temayı siz de belirleyebilirsiniz ancak hazır temaların hem az hem de estetik olmaması büyük eksiklik bence.

  sürükle-bırak mantığı oldukça güzel. bu da kocaman bir artı kazandırıyor sway'e.
  ayrıca web'de de görüntülenebiliyor. istediğiniz bir yerde, twitter vs, paylaşılabilir.

  bir de iphone uygulaması yapmışlar diye duydum.

  onun dışında, ofiste çalışanlarına çok ciddi bir sunum yapacak olan adam prezi mi kullansın sway mi kullansın derseniz, ben sway derim.
  bunun tek sebebi daha az göz yorucu olması ve sway'in söylediğim gibi daha akademik gözükmesinden kaynaklanıyor.
  bir nevi dış görünüş kazanıyor yani.

  başka da bir numarası yok bence.
  buradan inceleyebilirsiniz.
 2. 5 ay önce, üstteki yorumumda sway'i tanıtırken "başka da bir numarası yok" demişim. gün itibariyle kendisine haksızlık ettiğim için bu entryi girmeyi sway'e borç bilirim.

  kendi yorumumu eleştirmekle başlayayım işe. bir kere hiç de öyle söylediğim gibi prezi'den falan karışık değil. muhtemelen birkaç yenilik getirmişler. üstelik türkçe seçeneğin de mevcut olması prezi'de olduğu gibi insanı kasmıyor.
  sadece ilk bakışta daha karışık gözüküyor ama inanın prezi kadar kolay. hatta daha kolay.

  5 ay önceki giride temalara kısıtlı demişim. yenilerini eklemişler. değişiklik mevcut.

  yeni gelen temalarla o akademik görüntüden sıyrılmayı başarmış görünüyor. daha önce de söylediğim gibi kesinlikle göz yorucu değil, dikkat dağıtmaz aksine odaklar.

  benim için tek eksisini söyleyecek olursam, indirilememesi. yıl olmuş 2016 ama ben online hazırladığım bir sunumu indiremiyorum.
  umarım bu giriden sonra indirme özelliğini de getirirler. (*:swh)

  velhasıl kelam preziyle yarışabilecek kıvama gelmiş olan online sunum programıdır. şiddetle tavsiye edilir.


  edit: ya geçenlerde de sumatrapdf'in hissedarı ilan edilmiştim pek değerli bir youser tarafından. çok hoşsunuz, cidden. (*:swh)