• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (8.71)
taht oyunları - george r. r. martin
yazların on yıllar, kışların bir insan ömrü sürebildiği diyarda, dehşetli ve soğuk zamanlar yaklaşmaktadır. kışyarı'nın kuzeyindeki buzul topraklarda, yedi krallık'ı koruyan sur'un ötesinde tehditkâr doğaüstü güçler toplanmaktadır. savaşın tam ortasında, doğdukları topraklar kadar sert, boyun eğmez starklar vardır. acımasız soğuğun hüküm sürdüğü kuzeyden, uzak güneydeki sıcak zevk yurduna uzanan, leydiler, lordlar, savaşçılar, büyücüler ve katillerle dolu öykü, korkunç kehanetlerin işaret ettiği bir devirde başlamaktadır. komplo, trajedi, ihanet, zafer ve dehşet dolu olayların ortasında starklar'ın, dostlarının ve düşmanlarının kaderi bıçak sırtındadır. hedef, en ölümcül savaş olan taht oyununda muzaffer olmaktır.

george r. r. martin türünün sınırlarını zorladığı taht oyunları ile bir şaheser ortaya koyuyor. dünyanın dört bir yanındaki fantastik edebiyat okurlarını kesinlikle memnun edecek epik serinin ilk cildi gizem, entrika, aşk ve macera dolu sayfalarıyla büyülüyor.


"kendisinden her zaman en iyi işleri beklediğim george r. r. martin beni asla şaşırtmıyor."
robert jordan

"muhteşem bir öykü, muhteşem bir tarihi fantastik yapıt! göz kamaştırıcı. "
anne mccaffrey

"muhtemelen gelmiş geçmiş en iyi epik fantastik eser. "
marion zimmer bradle

"döneminin başat fantastik kitabı okumamak mümkün değil. "
the denver post

"george r. r. martin en iyi bilim kurgu yazarlarımızdan. taht oyunları da onun en iyi kitaplarından biri. "
raymond e. feist

"hem romantik hem gerçekçi. "
chicago sun-times
  1. çizgi roman serisine başladığım kitap. renkli resimli olması roman ve dizi arasında bir yerde durmasını sağlayarak cezbetti ve yayınevinin adıyla(*:akılçelen kitaplar) uyumlu bir etki yarattı :)
    ilk cildin sonunda (belki diğer ciltlerde de vardır da henüz almadım) çizgi romanın oluşturulma süreciyle ilgili,belgesel tadında bir bölüm hazırlanmış, ilginç ve güzel bir fikir bence, o kısma gelmeyi merakla bekliyorum :)