1. ilk okuduğumda öyle şey mi olur denk gelmiş demek ki diye düşünmüştüm. ama son çıkan haberlere göre gerçekten böyle bir şeye ihtimal vermeye başladım.
  patlamada 3 israil vatandaşı hayatını kaybetti, 11 israil vatandaşı ise yaralandı.
  1 de iran vatandaşı hayatını kaybetti.
  çok da tesadüf olamaz gibi geldi bana.

  ölen ve yaralananların milliyetleri belli olduktan sonra sosyal medyadaki tepkilere bakılırsa ışid malesef belli bir kesimin sempatisini kazanmaya devam ediyor sanırım.
  serin
 2. canlı bombanın sabah erken saatlerinde polisi görmesiyle telaş yaptığı ve kendisini patlattığı söyleniyor. bu fikir daha mantıklı aslında israil'e yönelik olsa giderler israil'de patlatırlar kendilerini (yapabilirlerse tabii) bana göre bu kadar erken saatte olması bir aksilik olup kendini patlattığını gösterir.
  mert
 3. kısmen yanlış önerme,

  saldırıdan zarar görenlerin yabancı ülke vatandaşı olması, saldırının türkiyede ve türkiyeye yapılmış bir saldırı olduğu gerçeğini değiştirmez.
 4. alkollü kafayla yapılan önerme. yahu köpek sahibini ısırır mı?
 5. aaa o zaman çok iyi olmuş ya. diyecek bir kesim var ne yazıkki ölenlerin insan olduğu umursanmıyor. kimlikler belli olunca herkes üzülüp üzülmeyeceğine karar veriyor artık. ben de yapıyorum bunu bazı zamanlar o kadar çok nefret ediyorum ki bir kesimden ve bir meslek grubundan en ufak içim sızlamıyor. bu hale getirenler utansın.
  wtf
 6. w.t. mallison terörü çok genel ve muğlak ifade ederek ’’sosyal veya siyasal amaçları elde etmek için aşırı ölçülere varan şiddet kullanma veya şiddet tehdidi’’ olarak tanımlamış.

  ‘ terörizim, ‘ bir politik hedefi elde etmek için gayri meşru olarak şiddet kullanmadır.’ tanımı ile de meşru şiddetin de olabileceğine vurgu yapılmıştır.

  teröristler, kendilerine ve davalarına (!) önem vererek, aslında boş beleş şiddet kullanmadıklarına, davalarının meşru zemininin olduğuna kendilerini inandırmak isterler.

  amaçları, korku yaratmak ve ülkede kaos oluşturmak olan terörist ( anarşist ) gruplar bazı tarihleri de eylemlerine meşru zemin olarak kullanır.

  ‘büyük orta doğu projesi’ kapsamında türkiye’yi de iç savaş ve karışıklığa sürükleme planının işlediği günümüzde, plan dahilinde her türlü saldırının gerçekleşeceği kaçınılmazdır. hedef kitle günün mana ve ehemmiyetine göre değişebilir. (bkz: http://youreads.net/yorum/81933)
 7. belit