• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
tambien la lluvia - iciar bollain
takıntılı idealist sebastian, kristof kolomb ile ilgili bir film çekmeye kararlıdır, ama bu hıristiyan kahramanın mitini tersine çevirecek, açgözlülüğünü ve vahşi eğilimlerini gösterecektir. en ucuz ve latin amerika’da en yerli ülke olan bolivya’daki çekimler sırasında, kolomb’dan 500 yıl sonra toplumsal huzursuzluk patlar. halk en temel hayati madde olan su için savaşmaya başlamıştır..
 1. ispanya’nın 2011 oscar adayı yağmur bile, yönetmenlik, kristof kolomb ve temel insan hakları mücadelesini bir araya getiriyor. senaryosu ken loach’un daimi senaristi paul laverty tarafından yazılan film, icíar bollaín’in 2007 yapımı dedektiflik hikâyesi matahariler’in başarısını takip ediyor.
 2. (bkz: gael garcia bernal)

  gael garcia bernal oynadığı hiçbir filmi öylesine seçmediği hissi uyandıran, oyunculuğunda da hiçbir aşırılığa kaçmayan, oldukça minimalist tarzı ile izlemesi keyifli işler yapan bir oyuncu. (bkz: no - pablo larrain)

  film su temelinde bir halkın özgürlük ve insan hakları mücadelesini çok samimi şekilde, göze batan büyük laflar etmeden gayet gerçekçi bir perspektifle anlatıyor. ingilizcesi "even the rain"...evet, yağmuru bile...mutlaka izlenmesi gereken filmlerden.
  mesut