• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (5.00)
Yazar craig silvey
tanrı'nın unutulan çocukları - craig silvey
hayat bir piyangodur: şanslı olan kazanır, şansızlar ise tanrı'nın unutulan çocukları'dır...

tanrı'nın unutulan çocukları, yetişkinliğe adım atan iki çocuğun bir sırla başlayan muhteşem dostluğu üzerine yazılmış, etkileyici bir roman...

uzak bir ülkenin yazarı olan craig silvey'in çok sayıda ödül alan romanı türk okuyucularıyla buluşuyor. yayımlandığında avustralya'da yoğun bir ilgiyle karşılaşan yazar, başarılı en genç yazarlar listesinde yer almayı başarmış bir isim.

tanrı'nın unutulan çocukları hem kurgusu hem de güçlü karakterleriyle okuyucuya bilmedikleri bir coğrafyanın edebi zevkini yaşatırken, dokunaklı bir dille sıradan yüzlerin ardına gizlenmiş birbirinden ilginç sırlar barındırıyor. romanın başkarakterlerinden jasper'ın, aynı okulda okuduğu charlie'nin odasının penceresine bir gece yarısı gelmesiyle başlayan olaylar, başarılı ve merak uyandırıcı bir hikâyeyi de beraberinde getiriyor. parçalanmış bir ailenin çocuğu olması nedeniyle kasabalılar tarafından hor görülüp dışlanan jasper, korkunç bir olayın detaylarını tek güvendiği kişiyle, charlie'yle paylaşır. o andan itibaren çocukluklarını bir kenara bırakmaya başlayan bu iki arkadaş, bu sırrın peşine düşerek toplumun önyargılarına, bağnazlıklarına ve ikiyüzlülüğüne ayna tutmaya başlarlar.

insanların kendi kabuklarına çekildikleri bu küçük kasabada hayatın hem solgun hem de canlı anlarına tanıklık eden iki arkadaşın yaşadıklarını okurken, çocukluğunuzun masum yıllarını hatırlayacak, toplum tarafından kabul görülmenin ne anlama geldiğine bir çocuğun gözünden bakacaksınız.

www.dr.com.tr adresinden alıntıdır
  1. farklı hayat kulvarındaki iki çocuğun bir suç işleyerek, istemeden de olsa kulvar farkını ortadan kaldırmalarını ve dostluklarının daha iyi konuma getirmelerini sağlayan, şahsıma çocukluk duygularımı hatırlatmış nadide eser.