1. en sevdiğim tv kanalı. şiddetle tavsiye ederim, sürekli ekme biçme, hayvancılık işleri anlatılıyor. ama öyle üstün körü değil detaylarıyla adım adım amcalar dayılar türküler kuzular koyunlar daha ne olsun.
  abi
 2. -babamın zaman zaman kafayı bozduğu kanaldır. bir ara deli gibi izliyordu, izlediği zamanlarda her 30 dakika da bir ''olum ziraat mühendisliği çok güzel meslek ziraat yazsaydın ya çok istemiştim'' gibi kelimelerle sınıyor beni. ama allahtan kanal güzel de tv'ye dalmış gibi yapıyorum. ondan sonra garibim cevap gelmeyince tekrar ekrana bakıyor öyle.bir gün o ekrana baktığı görüntü aklıma geldi gidiyim çift anadal yapıyım varsa ziraate diye. buradan üzülerek söylüyorum ki baba maalesef yok. yine istediğin gibi bir evlat olamadım kusura bakma. lütfen daha fazla tarımtürk tv izleyip beni kahretme.
 3. ailemin mesleği gereği televizyondaki kanal listesinde zirveye oynayan kanal. özellikle balık çiftlikleri ve büyükbaş hayvan yetiştiricisi olan küçük ve orta işletmeleri anlatanlar pürdikkat izlettirir kendini. bilgi verme anlamında devlet temelli olmayan bu tür kanalların artması dileğiyle.
  (bkz: bereket tv)
  (bkz: bereket hayvancılık tv)
  (bkz: çiftçi tv)
  (bkz: köy tv)