1. yarıya gelindi artık. çeyrek finaller oynanırken biraz bahsetmek gerek.

  öncelikle garanti koza arena gayet güzel bir tesis. lakin ulaşım açısından biraz problemli. merkeze uzak.

  seyirci konusunu tahmin edersiniz. fiyatlar gayet makul sayılabilir ancak seyirci katılımı ne yazık ki çok düşük. lokasyonun da etkisi vardır elbet ama tenis de bisiklet, atletizm gibi ülkede pek ilgi görmeyen sporlardan. aslında bu kisteye futbol ve basketbol dışında tüm sporları eklemek lazım. yine de haftasonu oynanacak yarı final ve final maçlarında katılımın yüksek olacağını düşünüyorum.
  önemli tenisçiler katıldı bu sene de. para ödülünün dışında esas önemli olan wta sıralaması için kazanılacak puanlar tabi. bu cazip geliyor tenisçilere.

  basit gibi görünen ama çok dikkatimi çeken ve rahatsız eden bir husus da top toplayıcı çocuklara yeterli eğitimin verilmemiş olması. yorumcuların da neden hiç değinmediğini anlamıyorum. organizasyonun kötü yanlarını dile getirmek istemiyorlar sanırım. bu tabi ki çocukların suçu değil. organizatörlerin ilgisizliği. çok defa hakeme şikayet geldi tenisçilerden. hatta biri dayanamayıp topu izle dedi çocuğa.

  bir de kort çevresinde şantiye durumu nedeniyle zaman zaman tırların havalı kornalarını duyabilirsiniz.

  gözümün önüne, çimlere yayılarak wimbledon'da kort dışında kurulan dev ekranlardan maçları izleyenler geliyor. imreniyorum.
  one