1. ilgili haber
  Malum zihniyetin tecavüzü meşrulaştırma çabaları devam ediyor.
  Bu nasıl bir mantık tecavüz et sonra evlen kurtul. Yaptığın pislik yanına kalsın.
  önerge metni
 2. islam hukuku diyerek bahsettikleri olay eğer pedofiliyse ben kimliğimin dini kısmını kazımaya gidiyorum şu an midem ağzıma geldi.
 3. istediği her an daha rahat tecavüz edebilsin diyedir. ne de olsa erkek egemen, kadın köle.
 4. bu olaylardan sonra çevremde, yöremde bana hâlâ göğsünü gere gere ben ak partiye oy veriyorum diyen -özellikle kadın- olursa hayatımdan tamamen çıkartacağım.

  bir parti düşünün;
  destekleyenleri dini kullanıp vakıflarında erkek, kız demeden çocuklara tecavüz etsin,
  bir parti düşünün;
  kabinesindeki aile bakanı bunu meşrulaştırarak bir kere olmuş bir şey canım deyip vakfı korumaya çalışsın,
  bir parti düşünün;
  tek aykırı sese dahi tahammül edemeyip ülkeyi tekelinde yönetsin,
  bir parti düşünün;
  kadını türbanlı, açık diye ayırıp-kutuplaştırıp birbirlerine nefret beslemesini sağlasın ve toplumsal algıyı etkilesin.
  bir parti düşünün;
  tecavüze uğrayan kadını tecavüzcüsüyle evlendirmek koşuluyla cezayı bertaraf etsin.

  afedersiniz ben sizin şerefinize sıçayım. ben sizin inandığınız, kutsadığınız dinin mensubu değilim. ben sizden nefret ediyorum! dilerim tanrıdan bu kabul ettiğiniz önergeyi yaşamak zorunda kalırsınız. umarım o zaman da evlilikle cezayı bertaraf edersiniz. beyinsiz aptal herifler! atamıyorum sinirimi hiçbir türlü.

  ayrıca eklemem gerekir bu zaten yapılan bir şeydi. birkaç davada denk gelmiştim bu evlilik yoluyla tahliye edilme olayına. sadece şimdi kanunlaştı. şimdi kendilerine yakışanı yaptılar. kadınların artık buna karşılık bireysel korumalarını sağlaması gerek, devlet eliyle yürütülen bu meşruluk midemi bulandırıyor. canımı yakıyor bu heriflerin yaptıkları.

  ama ben sizinle mücadele edeceğim er ya da geç. özgür kadınları istediğiniz tutsak konuma indiremeyeceksiniz.
 5. tecavüz en güzel bu sekilde meşrulastiralabilirdi. neden tecavüz ettin sorusuna artık çok romantik bir cevap var sevdim hakim bey. öyle mi o zaman evlenin kanun bunu gerektiriyor. yüce reis sayesinde her seven sevdiğine kavuşacak çok şükür.
  seed
 6. başta yine alev almış bir trolün beyaz tv de falan zırvaladığını sonra da böyle bir çıkarım yapıldığını yani mübalağa olduğunu düşündüm. sonra sosyal medya abartısına maruz kalabilecek böyle bir açıklamanın bile yapılamayacağını düşünerek şakadır dedim.

  tecavüz eden insanı tecavüz edilen insanla evlendirmek nedir lan? işin psikolojik tarafını falan geçtim -ki geçilebilir bir boyut değil- bu "sen bu kadını artık kullanılamaz hale getirdin. sende kalsın." demenin bir yolu değil midir? bu " sen bu kadına tecavüz ederek onu hakettiğini gösterdin." demenin bir yolu değil midir? ben mi yanlış anlıyorum? kafam da biraz iyi ama acayip bir olay.
 7. önerge metninin altinda gerekçelendirme yazıyor. bir hukukçu arkadaşa açıklatmak lazım ki önergenin art niyeti iyice ortaya çıksın. 16 yaşında kaçmaya karar vermiş çifttin sevdasını mı korumaya çalışıyorlar?bilmediğim hukuki bir açık mı var? anayasa iyice kötü yazılmış töre şerhine döndü. pezevenk aynı zamanda bir meslek sıfatı buna izin verenler için başka küfür bulmak lazım.
  abrek
 8. şaşırsam mı, sinirlensem mi, gelinen duruma üzülsem mi cidden bilemiyorum. bu ve bu gibi insanlar dünyadan yok olmadıkça dünyaya huzur yok.
 9. asil kacirilmamasi gereken nokta su.

  denmis ki tecavuzcu evlenirse cezasi ertelenir.
  yani bu bir ödül. cezadan kurtuluyor.
  bir cezadan kurtulmak için başka bir karsilik gerekir, para gibi. siz baska birseyden feragat ederek hapise girmekten kurtulursunuz.

  e peki burada tecavüzcünün cezasi o kadinla evlenmek mi? hukuk o adama, sen bu kadinla evlen baska birşey yapmana gerek yok mu diyecek? bu nasil birsey anlamakta güçlük çekiyorum. bakin tecavuz boyutunu falan geçtim. tecavüze ugrayan kadinla evlenmek mi ceza?

  hadi öyle degil diyelim. hem tecavuz ediyor, hem kadinla evleniyor, hem de cezadan kurtuluyor. ve bunlarin hepsine yine o adam karar veriyor. yahu bari adama bir cay ismarlatin da tecavuz suçu yuzunden bir ceza alsin adama birsey olsun!

  bu ne lan?
  bu ne?!
  ne bu??


  su yorumu yaptigim icin utaniyorum

  olmaz dediginiz hersey oluyor, ve sizin içinizden birsey yapmak gelmiyor mu hakikaten?
 10. öncelikle yorumlarınızda haklısınız, katılıyorum ama tecavüzcüyle evlendirme önergesi başlığı yanlış. önerge evlenilmesi durumunda olacaklardan bahsediyor. yani a kişisi k'ye tecavüz ettiyse devlet eliyle bunları evlendirelim demiyorlar. yani en azından bunu demiyorlar, siz de susun akıllarına getirmeyin.

  "16/11/2016 tarihine kadar" diye bir ibare var. yani şimdiye kadar işlenmiş suçları kapsıyor, geriye dönük bir önerge. tabi aynısının sınırsızını da yapar bunlar bu tutarsa.

  diğer ilginç nokta, "suça azmettiren, işlenişine yardım eden kişiler"in de aklanması. yani a kişisi bir kızı kaçırdı bağladı, k kişisinin evine götürdü, p kişisinden yüklü miktarda para alıp kıza tecavüz etmesine izin verdi. p, kızla evlenirse a,k,p üçlüsüne yaptırım uygulanmıyor.

  anlayacağınız bizim akpli büyüklerimizden biri, bir başka akpli büyüğümüzle beraber bir kıza tecavüz etmiş. kızı korkutsak, suspayı falan versek, ikisini evlendirsek, bizi salar mısınız diyorlar.
  inançsız bir insan olarak dileğim umarım tanrı vardır da sonsuza kadar beraber cehennemde yanarız. bunlar yandıkça benim içim ferahlar zaten.
  bozuk