• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (6.50)
Yazar nihat genç
tek tabanca - nihat genç
nihat genç'in gölgede kalmış en iyi hikayeleri bir arada: tek tabanca! tam bir edebi hazine! yalnızların, yoksulların, ezilenlerin başrolde olduğu şoke edici hikayeler! tek tabanca, edebiyatın baş döndüren özel efektleriyle dolu! gerilim, kahkaha, en acı gerçekler, rengarenk düşler, aşk, macera, bilgelik ve sürprizler art arda şimşek gibi çakıyor! bu hikayeler sayfalardan taşarak kana karışıyor! nihat genç; bir garson çocuğu, bir küçük kızı, köy doktorunu, teyzeyi, dilenciyi, eşcinseli, üniversiteliyi öyle renkli, öyle hayat dolu kahramanlara dönüştürüyor ki şaşıp kalıyorsunuz. april yayıncılık olarak; nihat genç'in muazzam bir birikimle ve doludizgin bir enerjiyle kaleme aldığı hikayelerini gururla sunuyoruz. bu sayfaları ezberleme isteği duyacaksınız. tek tabanca, mermi gibi hızlı ve tesirli bir edebiyat patlaması! direkt kalbe ateş ediyor!
(tanıtım bülteninden) - idefix'den alıntıdır
 1. sol / devrimci tandanslı nihat genç'in; eski leman dönemlerinde önceleri orta sayfanın solu ve sağında, daha sonraları en arkanın bir önündeki 1.5 sayfada yazdığı, çoğu gerçek olaylara ve kişilere dayalı yazdığı hikayelerden seçkiler olduğunu tahmin ettiğim kitabı.

  insanlarımızın şark kurnazlığı kadar, had safhadaki saflığı ve enayiliğini apaçık yazarak, hal-i pür'i melalimizi dökmüş ortaya.

  yurdum erkeğinin imrendiği kadın profili ile elde ettiği gerçek kadın arasındaki farkın bu denli büyük olmasını, edebi bir halk diliyle anlatabilecek kadar yetenekli bir kimse olduğunu sanmıyorum.

  spoiler yok.