• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.83)
teletubbies
teletabiler (özgün adı: teletubbies), çocuklar için yapılmış bir televizyon dizisidir. dünya genelinde geniş bir izleyici kitlesine sahip olmuş animasyona benzer birçok kavramın olduğu çizgi filmdir.

tinky winky (dave thompson, mark heenehan ve simon shelton'ın) oynadığı ilk teletubby karakteridir. teletubbies'lerin en büyük olanıdır ve en mor kumaş'la kaplıdır ve kafasında bir üçgen anteni bulunur. onun için her zaman yanında taşıdığı kırmızı çantası çok önemlidir.

dipsy (john simmit oynamıştır) ikinci teletubby'dir. onun anteni düz bir yeşil çubuktur ve "dipsy" olarak adlandırılır. dipsy teletubbies'lerin en inatçı olanıdır ve bazen teletubbies'le grup görüşmesine birlikte gitmek için onları reddeder. ve şapkasını çok sever.

laa-laa (nikky smedley oynamıştır) üçüncü teletubby'dir. o sarı renklidir ve kıvırcık anteni vardır. o şarkı söylemeyi ve dans etmeyi sever ve genellikle diğer teletubbie'lere dikkat ettiği görülmektedir. büyük bir topu vardır, onu çok sever.

po (pui fan lee'nin oynadığı) dördüncü ve son teletubby'dir. o teletubbies'in en küçük ve en genç olanıdır, kırmızıdır ve sabun köpüğü üflemek için kullanılan bir sopa şeklinde bir anteni bulunur. ve scooter'ına binmeyi çok sever.

noo-noo evdeki başlıca amacı bir elektrikli süpürgedir, teletubbies'in 'koruyucusu ve kâhyasıdır, uzun bir burnu vardır. noo-noo bir girişimcidir, yerde kalan döküntüleri ve kırıkları burunu ile temizler.
 1. 90 larda çocuk olanların kesin izlediği program. nam-ı diğer teletabisler. her sabah kalkıp izlemeye bayılırdım. yanılmıyorsam atv veriyordu. karınlarındaki ekrandan farklı dünyalara gitmeleri çok değişik gelirdi. hatta o dönem çocukları bunun oyununu oynayıp kendi karınlarında da tv ekranı olacağını falan sanırdı.(*:hahaha)
  en sevdiğim kırmızı olan po ydu. anahtarlığı falan vardı bende.
 2. tinky winky en sevdiğim karakterdi mor olmasını bir türlü kabul edeniyorum niye mavi değilsin be dostum.
 3. batarken güneş ardında tepelerin geldi veda zamanı teletabilerin
  aaaa
  ufff
  pufff
  belit
 4. laa-laa yı çok severdim çünkü minyon küçüktü ve çok sevimliydi kendime benzetirdim. 1. sınıftayken 17 kiloydum so...