1. 23 eylül - 22 ekim arasında doğmuş kişilerin dahil olduğu burçtur. genellikle romantik, kibar, ince ruhlu kişiler olurlar. sanat ile ilgilenmeyi, sanat yapmayı severler. sağdık kişilerdir lakin çabuk sıkılabilirler. çok düşünürler tabiri caizse düşünme üzerine düşünürler. dengesiz diyenler olabilir dengesizliklerinin nedeni kendi içlerinde çözemediği sorunlar olmasıdır. size karşı veya başkasına karşı içinde tuttuğu bu dengesizlik dışarıya bir şekilde yansır haliyle. kindar değillerdir ama kendisine yapılanları asla unutmazlar iyilik veya kötülük farketmez. intikam almayı severler ama genelde almazlar.
  kaynak: kendim
 2. dengesizdir. ikarus gibidir. ya alçaktan uçar, ya yüksekten. orta yolu bulmakta zorlanır. nedeni benlik ile vicdan arasındaki sıkışmışlık hissidir. sıklıkla benliği tercih eder. aklıyla bu sorunu çözemez.
  akıllı gözükür. hatta bu amaç için ekstra efor sarf eder.
  sanatsal burçtur. canı çabuk sıkıldığından sıkıntıyı atmanın yolunu ya bilişsel ya da sanatsal faaliyetlerle uğraşmakta bulur. yoksa sanat için yaşamaz. sanat amaç değil araçtır ona.
  kızları albenilidir. bir şekilde fark edilir. bir şekilde göze çarpar. mıknatısı kovadır. kova ile iyi sevgili ama kötü eş olurlar.
  kıskançtır, kıskandırmayı sever. bunu silahı olarak kullanır. üstüne şımarıklık ayağına yatar.
  ayran gönüllüdür. sadık değildir. mavi, yeşil, sarı her türlü boncuğu vardır. kimine yeşil boncuk verir, kimine mavi. kırmızı boncuğu yoktur.
  aklına hükmedebildiğiniz ölçüde çevrenizde pervane olur. akıllıyı sever, aklı sever. akıllı gözükmenin kısa yolunun akıllı insanlarla birlikte olmak olduğunun farkında olacak kadar akıllıdır.
  pek sevimli gözüken, ilk anda farkedilen, yüksek benli, ikarus kadar dengesiz ve ya düşmeye ya donmaya meyilli, akıllı gözükmek isteyen, sanatı sadece bir araç olarak gören, kıskançlığı kullanacak kadar duygulara hakim, duygusuz insanlardır.