• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.33)
terminator genisys - alan taylor
yıl 2029... insanların direniş önderi john connor, makineler imparatorluğu skynet'in ölümcül gücüne karşı savaşmaktadır. joh connor, sadık dostu çavuş kyle reese'i 1983 yılına geri gönderir ve katil bir robot tarafından takip edilmekte olan annesi sarah connor'ı kurtarması için görevlendirir. bu sayede insan ırkının geleceğini korumuş olacaktır. ne var ki kyle reese 1980'lerin los angeles'ına vardığında karşılaştığı şey bildiği anlamda bir geçmiş değildir. olayların beklenmedik bir şekilde yön değiştirmesi, zaman çizgisinde kırılmaların yaşanmasına neden olur. reese bu yabancı geçmişte beklenmedik müttefikleriyle, yeni düşmanlarına karşı geleceği yeniden başlatmak gibi zorlu bir görevi yürütecektir.
90'ları sallayan hikayesiyle terminatör serisi bu sefer yeni bir üçleme olarak yeniden başlıyor. serinin beşinci filminin senaristliğini ilk iki filme imza atan william wisher üstlenirken yönetmen koltuğunda alan taylor bulunuyor.
 1. henüz izlemediğim film. ancak izleyen değerli youser'ların fikirlerine danışmak istiyorum.

  not: izleyince burayı edit'leyeceğim.
 2. kötü bir 3. film ile rezil bir 4. filmin ardından baya düşük beklentiyle gitmiştim. aslında baya düz bir işleyiş bekliyordum o yüzden çok odaklanmamistim filme başta ama beni şaşırttı. filmin sonuna kadar güzel bir aksiyon vardı, sinemada izlemeye değer eğer serinin hastasiysaniz.
  sinemaya girmeden önce metascoreda 38 puanı görünce dikkatimi kötü yönde etkiledi, ben de iyi şeyler soyliyim dedim ki izleyenler daha umutlu ve dikkatli izlesin.
  filmde boşta kalan birkaç soru var herhalde sonraki filmlere saklamışlardır diye düşünüyorum.
  arnoldu gormek güzel, yaslı ama antika değil :)
 3. bazı sitelerde, yorumlarda, hayal kırıklığı denmiş hiç de hayal kırıklığı değil, amasyaelmasının da belirttiği üzere 3 ve 4 garabetinden sonra ilaç gibi gelen ve ilk iki filme bağlantı kurup yeni üçlemenin altyapısını hazırlayan film olmuş. zaman yolculuğu ve kurgusu oldukça başarılı diyebilirim. ilk iki filmin kalitesinde olmadığının farkındayım. lakin ilk iki filme yakışan bir yapım. ayrıca james cameron'un 3. film diyebiliriz dediği ve beğenisini kazanmış olduğunu da söylemek gerekli. gelecek filmler için umut aşılamakta. şurdan filmin spoilersiz değerlendirmesini okuyabilirsiniz.
 4. "2017 yılında, genisys devreye girecek ve herkes, bu sistemin birer kölesi olacak" / terminator genisys

  fena laflar bunlar, fena...
 5. con kanırı kaç bölümdür ne yapacaklarını şaşırdı hergeleler. oysa öylemiydi con abi. çok umutluyduk ondan. ama vizyonunu elinden aldılar adamın.
  3. bölümde derbeder bir sokak çocuğu.
  4. bölümde kalbini çıkardı terminatorlerden biri.
  5. de ise iyice fallafoş ettiler dijital yaptılar adamı.

  iyi ki bi zaman makineniz var. olmadı bi' daha... hadi atlayın 1984' de yeniden gideyoz! olmadı yeniden yazcaz tarihi... peehh.

  hayır bu adamın yaşadıklarını ben yaşasam değil dünyaya liderlik yapmak, evimden çıkamam...

  cems kamırın bırakmayacaktı bu filmin yönetmenliğini.
  aceleye getirilmiş ve 2017 yılında dünyayı savaş bekliyor gibi mesajlarla dolu bir yama.

  olmamış, 5.5 benden.