• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.33)
terminator genisys - alan taylor
yıl 2029... insanların direniş önderi john connor, makineler imparatorluğu skynet'in ölümcül gücüne karşı savaşmaktadır. joh connor, sadık dostu çavuş kyle reese'i 1983 yılına geri gönderir ve katil bir robot tarafından takip edilmekte olan annesi sarah connor'ı kurtarması için görevlendirir. bu sayede insan ırkının geleceğini korumuş olacaktır. ne var ki kyle reese 1980'lerin los angeles'ına vardığında karşılaştığı şey bildiği anlamda bir geçmiş değildir. olayların beklenmedik bir şekilde yön değiştirmesi, zaman çizgisinde kırılmaların yaşanmasına neden olur. reese bu yabancı geçmişte beklenmedik müttefikleriyle, yeni düşmanlarına karşı geleceği yeniden başlatmak gibi zorlu bir görevi yürütecektir.
90'ları sallayan hikayesiyle terminatör serisi bu sefer yeni bir üçleme olarak yeniden başlıyor. serinin beşinci filminin senaristliğini ilk iki filme imza atan william wisher üstlenirken yönetmen koltuğunda alan taylor bulunuyor.
 1. henüz izlemediğim film. ancak izleyen değerli youser'ların fikirlerine danışmak istiyorum.

  not: izleyince burayı edit'leyeceğim.
 2. kötü bir 3. film ile rezil bir 4. filmin ardından baya düşük beklentiyle gitmiştim. aslında baya düz bir işleyiş bekliyordum o yüzden çok odaklanmamistim filme başta ama beni şaşırttı. filmin sonuna kadar güzel bir aksiyon vardı, sinemada izlemeye değer eğer serinin hastasiysaniz.
  sinemaya girmeden önce metascoreda 38 puanı görünce dikkatimi kötü yönde etkiledi, ben de iyi şeyler soyliyim dedim ki izleyenler daha umutlu ve dikkatli izlesin.
  filmde boşta kalan birkaç soru var herhalde sonraki filmlere saklamışlardır diye düşünüyorum.
  arnoldu gormek güzel, yaslı ama antika değil :)