1. yapılan her türlü terör saldırısından sonra hükümet ve muhalefet parti liderlerinden gelen açıklamadır.
  lanetlemek nedir yahu ? büyücü müsünüz, falcı mı ? neyi lanetliyorsunuz? işiniz lanetlemek mi ? bu kadar mı kolay yani ?
  bu ülkeyi yönetmeye çalışıyorsanız (kaldı ki sizin gibi vasıfsız insanlar evlerini yönetemezler) ve tek yapabildiğiniz lanetlemekse size benden bir tavsiye.
  eskiden şerefli insanların ülkemizde yaptığı gibi istifa edersiniz. hükümet muhalefet bakan kim varsa. bir hükümet olmaması şu andaki durumdan daha kötü olamaz.
 2. terörü lanetle = ok
  birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç falan = ok
  failler en kısa sürede yakala... = ok
  ülkemize yönelik bir saldırı = ok


  tamamdır bunu da atlattık
 3. fakat çok iyi lanetledik yine.
 4. 'büyücü değilsen kimseyi lanetleme, bi boka yaramıyor zira.'

  son dönem gördüğüm en iyi yoruma konu olan 'laf ü güzaf'.
  yalan
 5. anca lanetliyoruz zaten. maalesef elimizden daha fazlası gelmiyor. aslında suç bütün toplumun. patlama olduğu zaman insanları fahiş fiyatlarla alan taksicilerden bile belli bu durum. böylelerinin içimizde barınmasına izin vermişiz. öylelerinden olmuşuz. nasıl hak ediyorsak öyle yönetiliyoruz maalesef.
 6. her kınama aptalligindan sonra bir de lanetlemek saçmalığı var.terör saldirisindan sonra gazetecilere açıklama yapmak icin kagitlardan hazirlanan soguk ve bombos stabilliginiz stabil davranislariniz konusmalariniz yerin dibine batsin.samimiyetsiz kinamalariniz da lanetlelemeleriniz de yerin dibine batsın.
 7. halkı uyutmak, oyalamak için kullanılan ve hiçbir yaraya derman olmayan eylem.

  çözüm üretmek yerine kınamak, lanetlemek daha kolay çünkü, zahmetsiz.
 8. hocam zaten lanetliyorduk? ben kendimi bildim bileli lanetliyoruz. hatta en güzel biz lanetliyoruz ama bi boka yaramıyor. önümüzdeki yıllarda da profesyonelce lanetlemeye devam edeceğiz gibi görünüyor zira gerçekten işe yarar çözüm ve önlemler almamak için hunharca direnen bir güruh peyda olmuş durumda. gerçi yine vardı bu güruh ama böylesine direnebilecek kadar güç bulmamışlardı.

  ne diyelim , lanetlemeye devam. karanlık sanatlara giriş dersinden böyle böyle geçeriz anca.
 9. lanet olsun!
  1 yılda 17 bombalı saldırı; 298 kişi öldü, bine yakın insan yaralandı.
  lanet olsun!

  demek ki bir yerde yanlış yapıyoruz. kınamak ve lanetlemek terörü engellemiyor aksine arttırıyor. bunun yerine yaşananlardan ders alıp daha önleyici somut adımlar atılmalı. zira lanetlemekten biz lanetlenmiş hale geldik.

  lanetleme aşamasını kenara bırakıp sorgulama aşamasına geçmek lazım diye düşünüyorum. teröristlerle kimler pazarlık yaptı?teröristlere sınır kapılarını kimler açtı? ülkemiz neden teröristlerin fink attığı yere dönüştü? gibi gibi sorular sormak kınamak ve lanet etmekten daha mantıklı.
  hayır işin ironisi de var biz lanetledikçe önlem almak yerine daha çok salıyorlar. acaba hatayı lanetlemekle mi yapıyoruz.

  neyse elden bir şey de gelmiyor lanet etmeye devam edeceğiz sanırım. umarım şu terör belası artık biter halkımız rahat eder. ideoloji uğruna insan öldüren düşünceye lanet olsun!