• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (9.00)
tetikçi - lawrence block
grand master (büyük üstad) ödülü sahibi lawrence block, günümüzün en tanınan polisiye/macera romanı yazarlarından biridir. kitapları birçok dile çevrilen block, ayrıca dört kez edgar ve shamus ödülünü kazandı. kendi anavatanı abd dışında, fransa, almanya, ingiltere ve japonya'da da birçok ödüle layık görüldü.

"pul koleksiyonculuğu yapan kibar bir tetikçinin hikayesini okumaktan daha zevkli ne olabilir? eğer bu tetikçinin adı keller'sa ve keller, lawrence block'un birinci sınıf romanlarının kahramanıysa; bundan daha zevkli hiçbir şey olamayacağı kesin."

-chicago sun times-
john keller bir tetikçidir. gidilecek yerler ve öldürülecek insanlar yıllarını almıştır.

bankada yüklü bir hesabı vardır ve emekliliğe adım atmadan önce yapılacak son bir işi kalmıştır. her zamanki profesyonelliğiyle işi tamamlar ve evine döner ama o da ne? son bir iş daha. üstelik ödeme önceden yapılmıştır. yapılması gereken nedir? parayı geri vermek mi?

keller, des moines'e gider ve vur emrini beklemeye başlar. cevap beklediği günlerin birinde, urbandale'de bir dükkandan koleksiyonu için yeni pullar almaktadır ve tam o dakikalarda ohio valisi bir suikaste kurban gitmiştir.

kaldığı otele dönüp televizyon izlemeye başlayan keller, ekranda tetikçinin fotoğrafını görür. adamın suratında tanıdık gelen bir ifade vardır.

keller, ortağı dot'u arar ama dot cevap vermez. polisler fotoğrafını görmüştür. kimliğini ve kredi kartlarını kullanması son derece tehlikelidir. üstelik parasının çoğunu pullara yatırmıştır.
peki şimdi ne olacak?