1. yeğenini pek seven aile bireyleri. pek istisna görmedim, anne yarısı denmesi doğru demek ki.
  abi
 2. anneni kız kardeşi. belki de ana babadan sonra en samimi aile büyüğü.
 3. 3 tane dayım var 1 tane teyzem yok dayılarımın hepsi de ayrı hayırsız. ha bir tane dayım da 3 yaşındayken ölmüş. nasıl bir şanssa bendeki...
 4. akrabamızın oğlunu bana teyze diye hitap ettiği için evin içinde kovaladığım doğrudur. sonra gidip anneme şikayet ettim. "ne diyecek? çocuğun ablası 6 yaşında, seni teyze olarak görmesi normal" dedi. mantıklı gibi geldi ama yine de tam olarak ikna olmadım. bi daha teyze derse gülmekten karnı ağrıyana kadar gıdıklamayı planlıyorum.
 5. 40-45 yaş ve üzerindeki kadınlara hitap şeklimdir. nerden teyzen oluyorum be derse de annem yaşındasınız abla mı deseyim diye çemkiririm acımam.
  eğer birisi benim yaşımda çocuğu olabilecek yaşta ise gayet de teyzedir denebilir
  wtf
 6. bir dayı değil.
  sezgi
 7. anne yarısıdır.
 8. annenin kızkardeşi. benim için anne yarısını bırak, annemden bile daha yakındır. candır. 2 tane teyzem var. küçük teyzemle fikirlerimiz ayrı olsa da çok iyi anlaşırız. yaş farkı daha az olunca bir nebze kardeş gibi olunuyor. bir kaç ay evvel "ne yaparsan yap, nereye gidersen git ben buradayım, seninleyim." demişti, uzaklaşacağımı bildiği hâlde ve hatta belki de tam bu yüzden dedi bunu biliyorum. onların (ailemin, akrabalarımın, çevremin) hayat görüşlerinden o kadar uzağım ki ama bunu yeterince bilmiyorlar, hiçbiri bilmiyor. ama öğrendikleri zaman sanırım, yani umarım, teyzem ileride ve hep benimle görüşür.
  bir yeğen olarak daha fazla arayıp, sormamanın, iğrenç hayırsızlığımın rahatsızlığını içten içe yaşıyor ve çekiyorum. teyzelerimizi arayalım, soralım lan.
  teyzeler ponçiktir, ponçiriktir.
 9. teyze deyince benim aklıma pazarda kendi bahçesinde yetiştirdiği domatesi satan kadın geliyor. bana yakınlığı bu.