• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
that '70s show
eric forman 1976'da wisconsin'de ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte gelişimini sürdüren tipik bir lise öğrencisidir. çoğu grup gibi o ve arkadaşları da hep beraper ağlayıp hep beraber gülüyorlar. that 70's show, 70'lerdeki tavırları, olayları, modayı ve o zamanlar büyüyüp şimdi 30-40 yaşlarında olan insanları anlatıyor.

1976'da wisconsin, point place'de yaşayan 17 yaşındaki gençlerin hayatları etrafında dönüyor. grubumuzun esas adamı eric forman (topher grace), anne ve babası kitty ve red'in (debro jo rupp & kurtwood smith) otoritesi altında yaşamaktadır. eric'in sevgilisi donna pinciotti de(laura prepon) hemen yan evde anne ve babası midge ve bob (tanya roberts& don stark) ile yaşamaktadır. grubun kalanında ise amerikan kültürünü sünger gibi emen değişim öğrencisi fez (wilmer valderrama), bir ayrılıp bir barışan sevgililer jackie burkhart ve michael kelso (mila kunis & ashton kutcher) ve xerox'un dünyayı ele geçireceği yönünde komplo teorileri kuran steven hyde (danny masterson - reis) bulunmaktadır.

grubumuz zamanını genel olarak eric'in bodrumunda hayatlarını, ailelerini ve geleceklerini düşünerek geçirirler, aynı zamanda delikanlılıklarını yaşarlarken de küçük aksiliklerin getirdiği komik olaylar peşlerini bırakmaz. that 70's show dizisi bizleri geçmişe götürerek sandığın dibinde kalmışları gün yüzüne çıkarıyor.

altyazi.org dan alınmıştır. yazar: eşekherif
 1. bu dizinin üzerine komedi dizisi tanımam arkadaşlar. sekiz sezonun sekizinde de güldüm. her bölüm ortalama 20 dakika sürdüğünden dozunda kelso verilir. zira fazla kelso beyine zarar.

  !---- spoiler ----!

  8.sezonda yaşanılan ayrılıkları ve ayrılan çiftleri saymazsam gerçekten güzel diziydi. yenisi gelse yine izlerim.
  kitty forman karakterinin sahte gülüşü, red forman'ın yaratıcı foot in ass replikleri, kelso'nun salaklıkları, jackie'nin cazgırlığı, eric'in star wars çılgınlığı, donna'nın coolluğu, hyde'ın komplo teorileri ve fez'in kızlara olan aşırı ilgisi bu şovu şov yapandır.
  !---- spoiler ----!
 2. red ve kitty forman benim hayatımda gördüğüm en muhteşem çifttir. muhtemelen sizin de öyle olacaktır.

  ya bu ne güzel bir dizidir arkadaş.

  ben çoğu diziyi izledim. en iyileri de.. friends ve black books da dahildir. hepsinin yeri ayrı mıdır, elbette.. ama bu dizi... bambaşka abi..

  sanıyorum ağlayacağım.

  gelmiş geçmiş en tatlı sitcom'dur 70s show. her karakteri ayrı seviyorum..

  keşke böyle bir arkadaş ortamım olabilseydi dedirten dizidir.. iyi ki çektiler.
 3. yukarıyı editlemiyorum; editlenmeyecek kadar güzel bu dizi.

  diziyi izlemeyi bitiren herkesi şöyle alabiliriz. bir saatlik özel "final goodbye" yayını linktedir.

  başından sonuna kahkaha atacaksınız fakat son beş dakika duygularınıza inme inecektir. dizi ne kadar güzelse bu bölüm o kadar duygulandırıyor efendim.. buyurun:
  that '70s show - final goodbye episode

  not: yazdığım sitcom'u bi patlatırsam bi iki yıl içinde kesinlikle gönderme üstüne gönderme yapıcam bu diziye. öyle bir şeye denk gelirseniz televizyonda bilin ki benim o.