• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.80)
the 100
97 yil once cikan bir nukleer savas, dunya'nin buyuk bir kismini yok etmis, bircok medeniyeti cokertmistir. hayatta kalan farkli ulustan, toplam 400 kisi ise dunyayi terk etmistir. yillar icinde uzayda kaldiklari bu yerde 3 nesil yetistirmistir ve insan sayisi 4000′e ulasmistir.
simdi kaynaklari tukenme noktasina gelmistir ve hayatta kalmanin yollarini aramaya baslarlar. cozum olarak elbette ki dunya'ya donmek akillarina gelir fakat dunya'nin halen yasanabilir olup olmadigini bilmemektedirler. bunu test etmek icin de 100 adet mahkum genc insani dunya'ya gonderirler. kimi uzayla bagini koparmak isteyen, kimi hukumetinin verdiği gorevi yerine getirmek isteyen bu gencler arasinda daha gelir gelmez gruplasmalar, lider olma cabalari, surtusmeler baslar. fakat onlarin aralarindaki bu farkliliklari asmalari, bir ton bilinmezlik ve tehlikeyle dolu olan yeryuzunde hayatta kalmalari icin is birligi yapmalari gerekmektedir.
 1. the cw'nin yillar icinde yayinladigi en iyi dizilerden biri, belki de en iyisi. ilk bolumleriyle kalitesini ve senaryosunu sorgulatsa da zaman gectikce artan surukleyiciligi muazzam. ayrica bir kitap uyarlamasidir. (bkz: the 100 - kass morgan)
 2. sadece basit bir gençlik dizisi gibi gözükse de değildir. tabi ki iyi kurgulanamayan yerler vardır dizi de. ama sürükleyicidir. izlenebilirliği yüksektir.
 3. ergen dizisiyken efsaneye dönüşüp özellikle son sezonuyla acayip şaşırtan dizi.
 4. bir ergen olarak beni dahi sarmayan dizi.ilk 10 bölüm çok kötü çok yavaş sonrasını izlemedim.
 5. çok ahım şahım olmamakla beraber kendini izlettiren cw dizisi. ya da octavia blake izlettiriyordur emin olamadım.
  kuz
 6. octavia blake (bkz: marie avgeropoulos) olmasa izlemeyeceğim dizi. lan renk değil gök kuşağı katıyor diziye. öyle güzel, öyle tatlı ki... yeni sezon başlasa da izlesem doya doya yarimi.
 7. hakkında "ergen dizisi" yakıştırması yapılan, şuan 3. sezonu yayında olan ve bana son bölümüyle(3x07) "noluyoruz lan?" dedirten, post apokaliptik dizi. ilk sezona başlayıp yarıda bırakmayı düşünebilirsiniz. fakat 2. ve 3. sezonlar gerçekten size bir dahaki bölümleri bekletir cinsten.
  gngrd
 8. yüz yıl sonra nasıl ilkel yaşanır? sorusuna cevap olmuş, sürükleyiciliği gittikçe artan dizi.
 9. sevdiceğimin güzel hatrına, ilk sezonun 6. bölümüne kadar sevdiceğimle birlikte izlediğimiz dizidir. pek ilgi çekici bulduğum söylenemez. karakterler fazla sinir bozucuydu, sürükleyici değildi haliyle sürüklenemedik.
 10. ergen dizisi imajıyla başlamış başta önyargıma yenilmiş sonradansa beni utandırmış dizidir. ilk 3 bölümü sabrederek izleyin. asıl mesele post apokaliptik olması değil, radyoaktif dünyadaki uzaylılar meselesi değil. gelişmeye rağmen ilkel olabilebilen insanların öyküsü olması. mutlaka izlenmeli.