1. john buchan'ın yazmış olduğu macera hikayesinin uyarlandığı tiyatro oyunu. demet evgar, engin hepileri, bülent şakrak, okan yalabık ile 4 kişinin oynadığı tiyatro içeriğinde 4'ten fazla karakter içermekte ve karakterler arası geçişler mükemmel. tiyatro içeriğinde hikaye arka planda kalırken modern tiyatro tekniklerinin ön plana çıkıyor. sinemayı aratmayan, tarantino tiyatro yönetseydi böyle yapardı dedirten bir oyundu.
  2. hani böyle çok sevdiğiniz bir yiyecek vardır ama uzun süredir yiyemiyorsunuzdur ve o hasretten sonra yeme fırsatı bulduğunuz ilk seferinde acayip mutlu olursunuz, keyif alırsınız ya, hele bir de güzel yapıldıysa "vay be, değmiş beklediğime" dersiniz ya, işte bu tiyatro oyunu böyle bir şey benim için :)

    liseden beri gidememiştim tiyatroya(*:durun vurmayın ;d), facebookta dolaşırken nihat sırdar'ın bu oyunun ankara'da oynanacağı tarihlerle ilgili paylaşımını gördüm. haber edebildiğim arkadaşlara yazıp, "4 bilet alıyorum, 4. kim olursa artık" diyerek, o günkü sınırlı internet bağlantıma rağmen siteye üye olup,bilet almaya çalışışım vardı ki küçük tiyatro'nun çalışanları filan halimi görse ağlardı muhtemelen :)

    başta da yazdığım gibi gerçekten değdi. ben böyle 4 oyunculuk görmedim; performansları, geçişler müthişti :)