• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (6.75)
the abyss - james cameron
abd'ye ait denizaltı karayipler'de batar. denizaltının sovyetlerin eline geçmesini önlemek için kurtarma ekibi denizin yüzlerce metre altında bulunan petrol arama platformuna bırakılırlar. burada beklemedikleri olaylarla karşılaşacaklardır.
  1. petrolculerin, en azindan film evreninde ne kadar faydali kisiler oldugunu gosteren bir diger film... armageddon'da hatirlarsaniz asteroidi delmek icin taa uzaya gondermislerdi. bunda da gizemli bir sekilde dibi boylamis bir amerikan nukleer denizatisina ne oldugunu arastirmak icin denizin isik ulasmayan derinliklerine, yani abise gonderiliyorlar... surekli dunyayi daha kotu bir yer yapmak icin ugrasmiyoruz yani, arada ise yaradigimiz da oluyor...

    derin deniz petrol sondaji aslinda cok etkileyici bir olaydir, bu film size biraz fikir verebilir. uzaylilar yok tabi, varsa da bilmiyouz henuz. yillar evvel izlemistim, 1989 yapimi olmasina ragmen gorsel efektleri de meshurdur.
  2. az önce bitirmeyi başarabildiğim bilim kurgu görsellerine bayıldığım film. romantizmi de gayet dozunda tutmuş cameron abimiz. 1989 yılında yapılmış olduğu dikkate alındığında beğenilmemesi mümkün değil.
  3. dün gece hayatımdan iki saat çalan gereksiz film. tam anlamıyla bir gişe filmi, blockbuster. hiçbir orijinal numarası ve fikri yok. tüm diyaloglar ve karakterler buram buram hollywood yavanlığı kokuyor. sıkıntıdan bazı bazı kendimi koltuklara vurdum, yastıklara gömdüm. ölmemek için ara sıra ileri sardım. ben ettim siz etmeyin, izlemeyin kardeşlerim. zamanınızı değerlendirecek çok daha güzel aktiviteler, filmler var.