• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.33)
the blair witch project - daniel myrick ve eduardo sanchez
  maryland ormanlarında 1940'larda birçok çocuk ortadan kaybolmuştur. üç sinema öğrenciside blair witch adıyla bilinen bu efsane hakkında araştırma yapmak için ormana giderler. yanlarında bir fotoğraf makinası, bir video kamera ve ses kaydedicisi vardır. her adımda sesi ve görüntüyü kaydederek araştırmaya devam ederler. günler sonra ormanda kaybolduklarını anlarlar ve ormana ulaşan son güneş ışığı da kaybolup akşam olunca üç öğrenciden bir daha haber alınamaz.
 aradan bir yıl geçmiştir ve ormanda bir çantanın içinde film ve ses kayıtları bulunur. bu kayıtlar öğrencilere ne olduğunu göstermektedir.
  1. daniel myrick, eduardo sánchez ikilisinin kısa sürede kült mertebesine ulaşan filmleri günümüzde epey bir popüler olan 'found footage' filmler furyasının da fitilini ateşlemişti.

    korku filmi sever biri olmadığım halde bu filme bir akşam vakti bir başına gitmiştim. gecenin bir vakti yürüyerek yaptığım eve dönüş hayli çileli geçmişti. hiç unutamıyorum o yüzden.
  2. korku-gerilim filmlerinde "found footage" akımını başlatan film. daha önce yapılmadığı için bu filmde gösterilenlerin gerçek olduğuna inanan çok olmuş ve ilgiyi arttırmak için film yapımcıları da bu konuda bir açıklama yapmamış. en sevdiğim filmlerdendir. yarattığı atmosferle sizi korkutur, ucuz numaralarla değil.