• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (5.67)
the bling ring - sofia coppola
hollywood'a gidip ünlü bir aktris olmanın ve beverly hills lüksünü yaşamanın hayallerini kuran genç nicki, bir gün ünlülerle birlikte yaşamaya ve tasarımcı elinden çıkma kıyafetler giymeye son derece kararlıdır. bu nedenle de olduğu yerde hayal kurmak yerine, onu hedefine ulaştıracak bir şeyler yapmaya karar verir. yakın arkadaşları sam, cloe, rebecca ve marc'ı da ikna eder ve böylece eşi benzeri görülmemiş hedefleri olan bir çete ortaya çıkar. nicki'nin önderliğini yaptığı şöhret meraklısı ekibin amacı, öncelikle taptığı ünlülerin yakınında olmak; sonrasındaysa ünlüleri anbean takip ederek evde olmadıkları anda evlerini soymaktır. interneti kullanarak ünlülerin izini sürmeye ve çok geçmeden çok sayıda pahalı giysi, ayakkabı ve giysiye sahip olmaya başlarlar. zamanla bu son derece şık ve tarz giyimli çetenin gerçekleştirdiği gizemli soygunlar, medyanın da bir hayli dikkatini çekmeye başlar.
konusu gerçek olaylardan esinlenerek uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda sofia coppola; başrollerinde ise katie chang, israel broussard, emma watson, claire julien ve taissa farmiga gibi genç isimler paylaşıyor.
(beyazperde)
  1. dilimize piriltili hayatlar diye cevrilmis, populer kulturun, sosyal medyanin, amerikan gencliginin ve aile yapisinin elestirildigi guzel bir film.

    yonetmen sofia carmina coppola, usta yonetmen francis coppola'nin kizidir. kendisini bebek olarak zamaninda godfather 1 de ve biraz daha buyumus olarak 2. filmde gormustuk.