• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.33)
the book of eli - albert hughes, allen hughes
amerikan yapımı filmi albert ve allen hughes kardeşler yönetmiş. kardeşler bu filmle ''from hell'' (cehennemden gelen) filminden beri ilk defa biraraya geliyorlar.başrollerini ise denzel washington , gary oldman , mila kunis , paylaştığı '' the book of eli'' distopik bir gelecekte geçen aksiyon / gerilim türünde bir yapım.filmde güneş patlaması sonrası kavrulmuş dünyada sağ kalanların yaşam mücadelesinde eli (d.washington) adlı bir adamın yok olmanın eşiğine gelen insanlığı kurtaracak olan bir kitabı koruma mücadelesini anlatıyor.
  1. the road - john hillcoat'dan sonra izlenince ulen yoksa bu ayni hikayenin devami mi sorusunu akla getiren film.

    ozellikle ilk baslarda gri post-apokaliptik ortam, besin kitligi, yamyamliga gecmis insanlar, silahli ceteler, tamamen ayni. yalniz insanlar bedensel olarak bu kitliktan hic etkilenmemis gibi duruyorlar; sadece kir pasak icindeler, ve insan eti yiyen cift haricinde gayet de normaller.

    bu konuda the road'un zayifliktan ayakta duracak hali kalmamis sefil karakterleri cok daha basarili idi. neyse efem, bence filmin sasirtan sonu guzeldi: kimisi inandirici bulmamis olabilir, bence gayet de iyi hazirlanmis ustaca bir sasirtmaydi. izlenir bence.