1. insana huzur veren bir erkek bir kadın sesi ve güzeller güzeli klasik gitar. bence bunlar yeterli. dinlerken dinlendirirler insanı. bazen duygulandırır bazen eğlendirirler. coverları kadar kendi besteleri de çok güzeldir. dinleyin dinletin efendim. daha çok şey yazasım var ama ne desem bilemiyorum. şarkılarını dinleyin sebebini anlayacaksınız.
    jimi
  2. joy williams ve john white'dan oluşan folk müzik grubu. billie jean coverıyla beni kendilerine mest ettiler. sesler inanılmaz uyumluydu, joy'un biraz dominant kederli havası john'un da yumuşak sesiyle birleşiyordu.

    ne yazık ki dağıldılar, her güzel şey gibi bu da çabuk bitti bizi sınırlı sayıda şarkılarıyla baş başa bıraktılar. joy williams ayrılıklarıyla ilgili yeni albümünde yanılmıyorsam what a good man does şarkısında ayrılıklarını anlatmıştır, inceleyebilirsiniz.
  3. insanı müthiş bir biçimde dinlendiren şarkıları olan ve müthiş samimi bulduğum dağılmış müzik grubu. joy williams'ın öylesine güzel bir vücut dili, öylesine güzel bir havası var ki. gördüğüm en zarif ve sıcakkanlı kadınlardan biri kendisi. masumiyeti, tatlılığı, içtenliği ve şarkılara verdiği duyguyla beni her seferinde kendine aşık ediyor. dance me to end of love coverları ve tip of my tongue şarkılarına bayılıyorum. entry'me son verirken tekrar joy williams'a olan aşkımi belirtmek istiyorum