• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
the conjuring 2 - james wan
lorraine ve ed warren, kötü bir ruh tarafından ele geçirilmiş 4 çocuk ve bir anneden oluşan aileye yardım etmek için kuzey londraya seyahet eder.
 1. sahne geçişleri, jump cutlar, jump cutlara eşlik eden ürpertici sesler, müzikler, konu...

  dün izledim. aradan geçen 24 saatin ardından hala tüyerim diken diken diyebilirim. sinemaya giderken korku filmi olduğu için beraber gidecek kimseyi bulamadım. üstüne salon da boştu. korkudan ölebilirdim.
 2. geçen hafta izmir optimumda saat 21:00 seansına gittiğim film. daha filmin ilk sahnesinden oturmak istediğim koltuktaki sevgililer kaçınca filmin daha bi hoş hale geldiğini söyleyebilirim*
  normal şartlarda bırak korku filmini sinemada izlemeyi korku filmi fragmanı bile izlemeyen beni ikna eden arkadaşa da burdan selamlarımı iletiyorum ayrıca.
  film gerçekten yaşandığı iddia edilen the enfield poltergeist olayını konu alıyor. film sonunda ise gazete ve fotoğraf karşılaştırmaları ile olayın 1980 halini gösterek daha filmi etki bırakıcı bir hale getiriyor.
  işleyişe gelirsek dediğim gibi daha ilk sahnesinden bizi nasıl bir belanın beklediğini anlıyoruz. klasik korku filmlerinin yaptığı arka arkaya gelen gerilimli müzik ve jumpscare olayını beklerken bir anda sakinleşen hava ve hemen 15 20 saniye sonra jumpscare ile karşılaşmak ise seyirciyi hazırlıksız yakalıyor ve korku duygusunu dibine kadar hissettiriyor. tabii ki film sadece jumpscare'dan ibaret değil konu da akıcı işlendiği için bizi sıkmayan bir filmle karşılaşıyoruz.
  tavsiyem arkadaşlarınızla gitmeniz ve o gece arkadaşınızda kalmanızdır.*
 3. son zamanlarda izlediğim en başarılı korku filmi diyebilirim. hikaye de oyunculuklar da gayet iyiydi.

  8/10

  !---- spoiler ----!
  özellikle filmin sonundaki gerçek ses kayıtları ve fotoğraflar ciddi ciddi korkuttu
  !---- spoiler ----!
 4. allah allah acaba ben mi yanlış filmi indirdim dedirten filmdir. korkutması gereken bütün ögeleri açık açık, normal bir şeymiş gibi gösterdiği için beni pek etkilemedi. 1 saatten fazla izledim hiçbir gelişme göremeyince kapadım. sonu süprüzlü sanırsam :////
  lotte
 5. beklentiyi çok da yüksek tutmadan izlenebilecek; klasik, inanç üzerinden korku yaratmaya çalışan, son zamanlarda çıkanlara göre -özellikle görsellik yönüyle - nispeten iyi olan korku filmi. yaşanmış bir olaydan uyarlandığı belirtilmiş. böyle bir konuda "yaşanmış olay" durumu oldukça muammalı tabi. ilk filmiyle ilişki koparılmamış, devam edecek gibi.

  !---- spoiler ----!

  filmin en keyif aldığım bölümü ise, hayalet avcısı abimizin şarkı söylediği sahne.

  (bkz: can't help falling in love - elvis presley)

  sonunu söylüyorum: *
  !---- spoiler ----!
 6. ilk filmin de üzerine çıkmış aşmış yapim. özellikle ufak kekeme çocuğun çadır sahnesinde korktum. çok iyiydi.
 7. ilk filme oranla ses efektleriyle değil konuyla korkutmayı başarmış yapım.
 8. valla yine korkutmadi yaa. boyle cinli olaylara cocukken karismis sahit olmus biriyle izledim tuyleri urperdi hep ama bende tık yok. olmayinca olmuyo demek ki cok da şey etmemek lazim.