1. andrea, sharon, caroline ve jim corr kardeşler tarafından oluşturulan irlanda menşeli müzik grubu.

  grup, bir nevi aile müessesesidir. en küçük kardeş andrea corr grubun ana solistliğini yapmaktadır. irlanda'ya özgü ezgileri ile özellikle 1995-2000 yılları arasında alternative rock, celtic folk ve pop-rock tarzlarında beğenilen eserlere imza atmışlardır.

  1995'te yayımladıkları forgiven not forgotten, 1998'de yayımladıkları talk on corners ve 2000'de yayımladıkları in blue adlı stüdyo albümleri ile dikkat çekerler. bu albümlerdeki parçaları defalarca tekrar basım yapılmıştır. 90'lı yılların sonlarında mtv'de sergiledikleri akustik (unplugged) performansları da bir derleme albüm olarak dinleyici kitlesine sunulmuştur.

  yaklaşık on yıllık uzun bir aradan sonra geçtiğimiz senelerde piyasaya çıkan son albümleri pek bekleneni veremedi. bakınız: grubun websitesi

  !---- spoiler ----!

  şahsen canlı ve akustik performanslarını ayrı bir beğeniyorum. en beğendiğim parçaları (bkz: runaway) (bkz: what can i do) (bkz: love to love you) (bkz: i never loved you anyway) (bkz: so young) (bkz: when the stars go blue) (bkz: radio) diyebilirim.

  !---- spoiler ----!